Let DysinaPo vzájemné dohodě s okruhem Ladies European Tour, do jejíhož kalendáře patří český turnaj již čtvrtým rokem, se prestižní akce dámského světového golfu letos uskuteční nově v týdnu od 21. července, s hracími dny 25. – 27. července 2014. Na hřišti Golf Parku Plzeň – Dýšina půjde ve třech soutěžních kolech opět o celkovou dotaci 250 000 eur.

Novinkou pro letošní rok bude také předchozí turnaj LET Access Series, který proběhne rovněž na Dýšině v týdnu od 7. července, s hracími dny 9. – 11. července 2014. LET Access Series je série turnajů, jejímž cílem je především připravit hráčky na účast v Ladies European Tour, takže se tu utkává řada mladých talentů včetně českých reprezentantek, stejně tak zde ovšem startují i zkušené golfistky, které už mají za sebou úspěchy na vyšších tour.
Následující turnaj Ladies European Tour, na němž nebude chybět nejlepší česká golfistka Klára Spilková a který opět ozdobí zvučná jména zahraničních profesionálek, se odehraje jako vyvrcholení červencové série těch nejvýznamnějších evropských podniků.

Završí se tak čtyři letní týdny, jaké Ladies European Tour ještě nezažila: bezprostředně na sebe budou navazovat ISPS Handa Ladies European Masters v Anglii, Ricoh Women´s British Open, Ladies German Open – rovněž v novém termínu – a právě Pilsen Golf Masters. Poté až do konce srpna nastane v kalendáři prázdninová přestávka, kterou hráčky využijí k odpočinku v dlouhé sezoně, jež začala už minulý týden na Novém Zélandu.

Právě od koncentrace velkých turnajů do jedné šňůry a zařazení Pilsen Golf Masters 2014 na její závěr pořadatelé i Ladies European Tour očekávají tu nejlepší startovní listinu se silnými jmény nejen z Evropy, ale také například z Jihoafrické republiky, Austrálie, USA či Asie, tedy rovněž ze zemí LPGA. Jde také o kvalitu startovního pole vzhledem k pokračující příslušnosti českého turnaje do tzv. Premium Series přímých televizních přenosů ze série LET.

„Přední hráčky Ladies European Tour byly kvůli novému termínu osloveny promotérskou společností Goram a jejich rychlá souhlasná reakce už nyní ukazuje, že přesun turnaje z původního srpnového data byl správným krokem," uvedl Robert Klotz, generální manažer pořádající společnosti Goram.

Zdroj: TZ, ilustrační foto: Jan Bělohubý


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...