Golf v ČR Neuvěřitelné selhání: Spilková na Sicílii po druhém kole neprochází cutem!
SpilkovaPřestože po pátečním prvním kole (-3) dělila Klára Spilková čtvrté místo, v neděli si už nezahraje. Sobotních +10 jí zabouchlo brány cutu, který byl +5, doslova před nosem. „Z prvního kola jsem byla nadšená, nečekala jsem, že na těžkém hřišti zahraji tak dobře, je velmi úzké. Druhý den jsem už takové štěstí neměla a vítr mi míče zanášel ke stromům a všudypřítomným zídkám, odkud bylo těžké hrát,“ okomentovala své druhé kolo Klára.

Šestnáctiletá Spilková ve dvou dnech podala naprosto odlišné výkony. Zatímco v pátek s výkonem -3 patřila k adeptům na přední umístění, na sobotu jen tak nezapomene především kvůli sedmé pětiparové jamce, z níž odcházela s devíti údery. Přidala i double bogey na jedenáctce, a bylo po nadějích.

Dál jde další členka české PGA, Slovenka Zuzana Kamasová, která první i druhé kolo hrála v paru a v obou kolech kuriózně zapsala čtyři birdie a čtyři bogey. Skóre 72 a 72 ji před finále řadí na kvalitní dělené 15. místo. V čele je po dvou kolech Francouzka Gwladys Nocera - 72, 66 (-6), vedoucí hráčka po úvodním kole Angličanka Trish Johnson se propadla na dělené 8. místo - 66, 76 (-2).

Výsledky Sicilian Ladies Italian Open v Picciolo GC můžete sledovat ZDE

Spilkova2A jak viděla tyto dva dny Aneta Zárubová, která Kláru Spilkovou na LET doprovází?

V prvním kole Klára startovala v 8.20 ráno a den se jí opravdu vydařil, zahrála 69 ran. Zahrála tři bogey, která vykompenzovala šesti birdie, rozehrála se hlavně na druhé devítce, kde měla sérii hned třech birdie po sobě. Ve druhém kole dostala startovací čas v dopoledních hodinách v 11.35, na turnaji se startovalo pouze z jednoho odpaliště. Panovalo dost větrné počasí, což hru na již tak úzkém hřišti, jako je Picciolo Golf Club, velmi komplikovalo. Klára v něm zahrála dvě birdie a šest bogey. Bohužel se jí také nezadařilo na jamce číslo 7, kde jí vletěl míček za vysoké stromy, odkud se bylo velmi obtížné trefit zpět na fervej. Z pětiparové jamky si tedy odnesla devět ran, hlavně proto, že se jí míček několikrát odrazil od stromu. Na jedenácté jamce trefia vodu a odnesla si double bogey.

Hřiště Picciolo Golf Club má par 72, první devítka má par 35 a druhá 37. Obě jsou stejně složité, na první je více tříparů. Hřiště je velmi úzké, obklopené stromy a zídkami ze sopečných kamenů. Počasí může hru velmi ovlivnit, jelikož vítr tu vane opravdu silný. Hřiště se nachází přímo pod Etnou, která hráčky druhý den strašila neustálými výbuchy. Ty ale nebyly nebezpečné a místní na ně jsou již zvyklí. Klára dodává: „Hřiště bylo velmi zábavné, ale hodně úzké, připadalo mi někdy, jako bych hrála počítačovou hru.“

Dalším turnajem, na který se Klára chystá, je Suzhou Taihu Ladies Open, který se hraje na hřišti Suzhou International Golf Club od 28. do 30. října.

Foto: Aneta Zárubová, Ingolf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...