Golf v ČR Na Masters v Sokolově vítězí Petr Nič

Petr_NicÚchvatný závěr turnaje přinesl šestý díl letošní sezony Pilsner Urquell Czech PGA Tour v Sokolově. Hlavní postavou geniálního zvratu v turnaji Sokolov PGA Czech Masters 2011 by MP Shot CR se stal Petr Nič a jeho vyrovnaný rekord hřiště 64/-8, který ho vynesl na vrchol.
Ve vyrovnaném turnaji předvedl Nič nevídaný finiš a sako pro vítěze Masters nasměroval s neobyčejnou razancí do svého šatníku.

Po dvou kolech nic nenasvědčovalo tomu, že by měl útočit na turnajový titul, když mu patřila dělená desátá pozice. Jenže když se král Pilsner Urquell Czech PGA Tour z roku 2009 dostane do ráže, dokáže velké věci.

Jednu z nich si nachystal i pro finálové kolo Masters. Už jeho vstup byl impozantní – hned na jedničce vystřihl eagle a rozjel parádní jízdu. Za celé kolo nezahrál ani jedno bogey a k úvodnímu eaglu přidal ještě šest birdie! Petr Nič, který letos změnil své zařazení z Playing Pro na Teaching Pro, vyrovnal výsledkem 64 ran rekord sokolovského hřiště Daniela Suchana. Tak dobré kolo ještě letos na nejprestižnější golfové sérii ve střední Evropě nikdo nezahrál. Z turnajového titulu se raduje poprvé od loňské poloviny července, kdy ovládl PGA Championship v Telči. Za své prvenství na Masters získal finanční prémii 55 tisíc korun.

Nič zničil svou konkurenci nečekaně velkým rozdílem. Na vedoucího Matuše ztrácel po dvou kolech sedm ran, aby nakonec druhého Filipa Mrůzka nechal za sebou o čtyři údery. Filip Mrůzek zahajoval třetí kolo ze čtvrtého místa a na závěr přinesl 72 ran, což mu stačilo k posunu na druhou příčku. Jeho skóre karta vypadá trochu divoce, ale důležitý je výsledek. A ten byl i přes jedno double bogey, tři bogey a pět birdie vynikající. Pro Filipa Mrůzka je to po loňském vítězství v Berouně, kde vyhrál jako amatér, druhý nejlepší výsledek kariéry na Pilsner Urquell Czech PGA Tour.

Na třetí pozici dosáhl svého výsledkového maxima Jan Mergl. Plzeňský golfista loni startoval v Sokolově ještě jako amatér, ale před sezonou vstoupil mezi profesionály. Janu Merglovi skvěle vyšel závěr turnaje, když před posledními dvěma jamkami byl na denním skóre +1, ale sedmnáctku a osmnáctku zvládl na birdie a dostal se do červených čísel, čímž si vydřel třetí příčku.
Po dvou kolech vedl Stanislav Matuš, který v průběhu prvních dvou dnů prakticky nechyboval, se v závěrečném kole nedočkal jediného birdie. V poslední kolonce jeho skóre karty se po třech bogey a jednom double bogey objevila číslice 77, což pro Matuše znamenalo propad na čtvrtou příčku, o níž se dělí s Petrem Zímou a loňským vítězem Ondřejem Léblem.

Foto: Petr Nič si drtivým finišem došel v Sokolově pro první letošní výhru.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2011
SOKOLOV PGA CZECH MASTERS 2011 BY MP SHOT CR

KONEČNÉ VÝSLEDKY
1 Petr NIČ -5 (74+73+64)
2 Filip MRŮZEK -1 (73+70+72)
3 Jan MERGL PAR (74+71+71)
T4 Petr ZÍMA +1 (76+69+72)
T4 Ondřej LÉBL +1 (74+68+75)
T4 Stanislav MATUŠ +1 (70+70+77)
T7 Rudolf NECHANICKÝ jun. +3 (77+71+71)
T7 Stephane LOVEY +3 (75+72+72)
T9 Jan RYBA +4 (72+74+74)
T9 Mike NEWELL +4 (67+75+78)

PŘÍŠTÍ TURNAJ
6.–8. 8. 2011 PGA Championship Karlovy Vary

Videa z Pilsner Urquell Czech PGA Tour i z činnosti PGA naleznete na www.sledujgolf.cz

Zdroj: Lenka Nikodýmová, Freedrive


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...