MM RakRakouské mistrovství se hraje 13. - 15. září na golfovém hřišti Thermen Golf Club Fursenfeld-Loipersdorf a ve startovním je hned deset hráček z Česka. Všechny, které si chtějí zahrát také v neděli, pak musí zvládnout cut pro 36 nejlepších po druhém kole.

Jak sdělil vedoucí výpravy Josef Vlašín, hřiště bylo v okamžiku zahájení turnaje silně podmáčené a drobný déšť který trval víc než polovinu prvního kola kvalitě fairwayí nepomohl. Rakouští rozhodčí a soutěžní výbor ale opět dostáli své konzervativní pověsti a neumožnili stavění, což hráčkám působilo problémy především na prvních devíti a posledních třech jamkách, kdy vytlačené bláto a odřezky trávy nedovolovaly dobrý kontakt s míčem. Patování z foregreenu míčem s nalepenou hroudou hlíny výsledek rozhodně nevylepší!

A jak tedy první kolo nakonec dopadlo? Přesto, že se nehrají vyloženě špatné výsledky, svítil na leaderboardu po prvním kole pouze jediný výkon pod parem hřiště a další jeden na úrovni paru. Ani česká děvčata se neztratila a s výsledkem +1 se vklínily na dělené třetí místo hned tři z nich - Kateřina Krásová, Johanka Šteindlerová a Kateřina Vlašínová.

Na MM Rakouska nominovala ČGF tři reprezentantky - Marii Luňáčkovou, Kateřinu Krásovou a Kateřinu Vlašínovou (všechny hráčky zleva na snímku). Ostatní hráčky: Jana Melichová, Johanka Šteindlerová, Michaela Fabiánková, Kristýna Abrahamová, Sára Kousková, Johana Luňáčková a Františka Luňáčková se přihlásily individuálně.

Vedoucím české výpravy je p. Josef Vlašín, který nám poskytl zajímavé informace z dějiště turnaje i postřehy přímo ze hry.

Text a foto: Josef Vlašín, vedoucí výpravy

Online scoring můžete sledovat ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...