HinnerovaILKvalifikace Pilsen Golf Masters rozhodla o majitelkách 5 divokých karet na turnaj Ladies European Tour, který se odehraje 9.–11. srpna 2013 na hřišti Golf Parku Plzeň - Dýšina. To bylo také dějištěm dnešního kvalifikačního turnaje na 18 jamek.

Na start se v tříčlenných flightech postavilo celkem 21 golfistek, z nichž bylo 19 amatérek do maximálního hcp 3 a další dvě profesionálky. Vítězkou se nakonec stala 23letá amatérka Lucie Hinnerová, která na hřišti připraveném v turnajové kondici zahrála 69 ran, dvě pod par, se čtyřmi birdie a dvěma bogey. Ještě druhá v pořadí Franziska Friedrich, německá amatérka s českými kořeny a nejlepším hendikepem (zlepšila se z +2,6 na +3,0), dokázala se 70 údery zahrát pod par hřiště 71. A to měla na závěr bogey a triple bogey, avšak zapsala si také eagle na pětiparové devítce.

Na třetím místě a výsledku 72, znamenajícím postup, se sešly amatérky Adriana Kubecová a Kateřina Krásová a také slovenská profesionálka Veronika Falathová. Všechny přitom špatně začaly, Kubecová dvěma bogey za sebou, Krásová bogey a Falathová dokonce triple bogey.

Rána od postupu dělila Marii Luňáčkovou, jež na poslední jamce zahrála bogey, a také Adélu Cejnarovou, která začala dvěma birdie, ale přinesla také dvě double bogey.

„Postoupit a zahrát si Ladies European Tour, to byl jeden z mých cílů v sezoně," řekla vítězná Hinnerová, mistryně posledních dvou let ve hře na jamky a loňská vicemistryně na rány. „Jsem ráda, že se mi povedlo dostat se do turnaje tímto způsobem a že nemusím spoléhat na sponzorskou pozvánku. Dýšinu jsem hrála jen dvakrát v životě, včera jsem obešla šest jamek. Nejtěžší? Asi hned jednička, kvůli obtížnému drajvu. Tříparovou jedenáctku s vodou okolo za těžkou ani nepovažuji – hrajeme přece na green, ne?"

Postupující z kvalifikace Pilsen Golf Masters presetend by Pilsner Urquell
1. HINNEROVÁ Lucie 69
2. FRIEDRICH Franziska 70
3. KUBECOVÁ Adriana 72
FALATHOVÁ Veronika 72
KRÁSOVÁ Kateřina 72

Pro další informace o turnaji sledujte www.pgmcz.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...