DisableTurnaj Evropského poháru hendikepovaných golfistů vyhrál v Golf Resortu Darovanský dvůr na Rokycansku Andrew Gardiner z Anglie (na snímku), který dvoukolovou soutěž dohrál s výsledkem 153 ran (76+77), přičemž obhajobu uhájil o pouhý úder před krajanem Mickem Horsleyem, který dnes před silný déšť zaznamenal nejlepší kolo turnaje (73). Český golfista Miroslav Lidinský vyhrál kategorii B s náskokem tří ran.

Gardiner prokázal, že nikoliv náhodou už soutěží v Británii i s profesionály. Vyrovnanou výkonnost prokázal v obou kolech a stal se zaslouženě i absolutním vítězem celého turnaje, který zavítal na české území už potřetí. Hrál se ve třech kategoriích, čtvrtá byla vyhrazena pro začínající domácí hráče s nižší výkonností, kteří však mají velké předpoklady brzy zasáhnout do mezinárodních soutěží.

Lidinský vyhrál, přestože dnes zahrál patnáct ran více, než v pondělí. „Ten déšť nás zabrzdil všechny, takže výsledky byly vesměs horší u všech. Ale v mém případě to nakonec stačilo na první místo," konstatoval k dění na hřišti nejlepší Čech.
Letos vedle komp letní české špičky startovali hráči ze čtrnácti evropských zemí, které ocenila dnes i nejlepší česká profesionálka Klára Spilková. „Je úžasné, s čím se dokážou golfisté na zdejším turnaji vyrovnávat. A nezastavilo je ani špatné počasí, aby měli výborné výsledky zcela srovnatelné s jinými golfisty. Jsou pro mě inspirací," řekla osmnáctiletá golfistka poté, co si s Gardinerem i Lidinským zahrála exhibičně dvě jamky. Na závěr se navíc ujala po boku prezidenta České goflové federace Zdeňka Kodejše dekorování těch nejlepších.

Koncem příštího měsíce čeká na evropskou špičku mistrovství Evropy družstev ve Skotsku, kde se Češi představí vůbec poprvé. A za dva roky se možná v Darovanském dvoře dokonce uskuteční evropský šampionát jednotlivců. „Máme snahu sem šampionát dostat, splňujeme všechna kritéria. Oficiální žádost brzy podáme. Po úspěchu tohoto turnaje máme mezi našimi zahraničními kolegy podporu, všichni odjíždějí spokojeni," prohlásil spokojený Lidinský, který je současně šéfem České golfové asociace hendikepovaných golfistů a hlavním motorem organizátorem mezinárodního turnaje na Darovanském dvoře.

Celkové výsledky :
Kategorie A (HCP 0-9,4, brutto):
1. Gardiner 153 (76+77), 2. Horsley (oba Ang.) 154 (81+73), 3. Van Elven (Niz.) 157 (78+79).

Kategorie B (HCP 9,5-18,4, netto):
1. Lidinský (ČR) 149 (67+82), 2. Lund (Nor.) 152 (74+78), 3. Harmsen (Niz.) 152 (74+78).

Kategorie C (HCP 18,5-28,0, stableford):
1. Hošna (ČR) 70 (38+32), 2. Engelsman (Niz.) 66 (37+29), 3. McGowan (Ang.) 59 (33+26).

Text: Petr Halaburda, foto: Jana Brábníková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...