Spilkova T-Jones-MarKlára Spilková má za sebou druhý turnaj LET – Lalla Meryem Cup, který se hrál v Maroku na hřišti Golf de l'Ocean s parem 71 ran, od 26. do 29. března 2015. Ve čtyřkolovém turnaji golfistka zahrála 70 (-1), 73 (+2), 73 (+2), a 71 (E) ran. S celkovým výsledkem +3 obsadila dělené 44. místo.

Klára Spilková do třetího kola startovala z desátého odpaliště. Po prvních čtyřech jamkách v paru přišla první chyba v podobě bogey a hned za ním double bogey, kdy se Kláře nepodařila první rána z odpaliště. Druhá devítka již byla optimističtější a česká hráčka skórovala v podobě dvou birdie. S celkovým výsledkem +3 ztratila Klára Spilková třináct pozic a do čtvrtého kola startovala z 55. místa. Sama hráčka svůj den popsala slovy: „Byl to krásný sluneční den, ale s výsledkem spokojená samozřejmě nejsem. Určitě mě mrzí to double bogey, kdy jsem byla po drivu u stromu a musela jsem se pouze vyklepnout. Potom jsem dala ještě tři putty. Jinak je moje hra stále vyrovnaná a věřím, že v posledním kole dám berdíků víc."

Poslední čtvrté kolo česká profesionálka došla v paru poté, co zahrála čtyři birdie a čtyři bogey. I přesto, že Kláru celý turnaj pronásledovala nemoc a teploty, podala velmi slušný výkon. Do celkové statistiky zapsala celkem devět birdie, deset bogey a jediné double bogey. Vítězkou turnaje se stala Francouzska Gwladys Nocera s celkovým výsledkem -13. Klára Spilková turnaj zhodnotila slovy: „Turnaj v Maroku pro mne byl náročný, hlavně kvůli angíně, která kolovala mezi hráčkami celý týden. Moje hra byla celý týden velice vyrovnaná a solidní. Dnešní poslední den byl malinko nahoru a dolu, dala jsem birdie a poté přišlo bogey. Občas jsem končila daleko od jamky a pak bylo těžké skórovat z 25 metrů. I tak si z mé hry samozřejmě vyhodnotím skvělé rány a zároveň i rány, na kterých budu pracovat."
O spolupráci s bývalou hráčkou LET Slovenkou Zuzanou Kamasovou dodává: „Tento týden byl pro nás se Zuzkou Kamasovou poznávací a musely jsme se samozřejmě sladit. Mám radost, jak nám to spolu jde, a mám pocit, že vše je na dobré cestě jako vždy."

Klára Spilková v Maroku zůstane do zítřejšího dne a v pondělí se přesune zpět do Prahy. V měsíci dubnu ji nečeká sice žádný turnaj z okruhu Ladies European Tour, ale za to plno partnerských a charitativních povinností. Ve čtvrtek 2. 4. se zúčastní tiskové konference McDonald's Olympic Hopefuls. V neděli 12. 4. na hřišti v Olomouci odstartuje první turnaj z letošní Lymfom Help Tour, kde je Klára Spilková patronkou. Ve dnech 17.–18. 4. je na programu Lady Abrahams Trophy, a jak tomu bylo i v minulém roce, česká profesionálka nastoupí v roli kapitánky týmu Severu. Na konci dubna si pak znovu zaskočí za svým koučem Keithem Williamsem do Anglie a vše zakončí fittingem Titleist v Mladé Boleslavi. Další turnaj se hraje od 7. do 10. května 2015 v Číně – Buick Invitational na hřišti Shanghai Qizhong Garden Golf Club v Šanghaji.

Text: Monika Dvořáková, foto: LET, Tristan Jones

Výsledky turnaje ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...