ili extraliga KoukolV úterý 27. ledna se v Praze uskutečnilo ustavující zasedání Zdravotní komise ČGF, jehož se zúčastnilo 25 sportovních lékařů a odborníků z Čech a Moravy, kteří mají velký zájem s golfem spolupracovat a pomoci mu na výsluní. „Z ustavujícího zasedání Zdravotní komise ČGF mám velmi dobrý pocit," říká MUDr. Jaroslav Větvička, který bude stát v jejím čele. „Jsem rád, že se nám ke spolupráci s golfem podařilo získat tolik kvalitních lidí z důležitých oborů. A přestože naše první setkání a výměna názorů trvala pět a půl hodiny, myslím, že nás to vzájemně obohatilo a že to stálo za to. Na práci v komisi se opravdu těším."

A kdo mezi členy komise patří? Předseda Zdravotní komise ČGF MUDr. Jaroslav Větvička je známý odborník, který funkci svazového lékaře vykonává i pro jiné sporty a který se chce v případě golfu zaměřit zejména na management zdravotní péče pro hráče, byť jeho dalšími odbornostmi jsou mimo jiné sportovní prohlídky včetně zátěžových testů nebo antidoping. Mezi 25 členy Zdravotní komise ČGF jsou kapacity v oborech sportovní ortopedie a traumatologie, léčebné rehabilitace a fyzioterapie, biomechanikya zátěžové fyziologie, kondiční přípravy a fitness, výživy a suplementace a nechybí ani sportovní psychologie. Nejbližšími spolupracovníky MUDr. Jaroslava Větvičky jsou doc. MUDr. Milan Handl (poruchy a poranění pohybového aparátu), MUDr. Michal Říha (léčebná rehabilitace a fyzioterapie), Mgr. Tomáš Gryc, PhD. (biomechanika, testování), Mgr. Milan Mojžíš (kondiční příprava, fyzioterapie, výživa), Roman Gomola (speciální pohybový rozvoj), ing. Ivan Mach (výživa, doplňky stravy, pitný režim), Mgr. Michal Šafář, PhD. (psychologie) a Jiří Němeček (hlavní trenér ČGF).

Díky MUDr. Jaroslavu Větvičkovi se klinickou základnou Zdravotní komise ČGF stává Ústřední vojenská nemocnice v Praze, resp. Centrum zdravotnického zabezpečení sportovní reprezentace (CZZSR). Využívána budou také regionální pracoviště CZZSR v Dříteči, Ostravě, Brně a Jilemnici. Dalšími opěrnými body jsou ordinace specialistů v Jičíně a Mladé Boleslavi.

Poprvé se hráči a hráčky národních tréninkových skupin včetně profesionálky Kláry Spilkové potkají s některými členy Zdravotní komise ČGF na přelomu ledna a února, kdy se v Nymburku koná kondiční soustředění, které povedou kondiční trenéři Roman Lejčko a Milan Mojžíš a jehož součástí budou i vstupní přednášky o výživě (ing. Ivan Mach), diagnostických a TPI vyšetřeních (Mgr. Sendi Lagatorová a Mgr. Tomáš Gryc, PhD.). MUDr. Jaroslav Větvička poskytne hráčům a jejich rodičům praktické informace pro případ, že by v této sezóně čelili jakýmkoli zdravotním potížím. Dalšími účastníky nymburského soustředění budou členové Komise vrcholového golfu ČGF - sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar, hlavní trenér ČGF Jiří Němeček a manažer reprezentace Petr Šavrda.

Zdroj: cgf.cz

Vše tréninkovém systému ČGF ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...