Spilkova skotskoKlára Spilková odehrála svůj letošní desátý turnaj na okruhu LET, který se hrál na hřišti Archerfield Links Golf Club od 30. srpna do 1. září 2013. V prvním kole česká hráčka předvedla opět skvělý výsledek 70 ran (-2), který ji vynesl na přední pozice leaderboardu. Druhé kolo si pohoršila výsledkem 74 ran (+2), ale přesto se udržela v první desítce a nemusela se starat o cut. Třetí kolo si kvůli silnému větru pohoršipohoršila na 75 ran (+3). S celkovým výsledkem +5 obsadila dělené 12. místo.

Skotský turnaj byl specifický tím, že ostrá kola profesionální hráčky hrály ve flightu s dvěma amatérskými hráči. Dalo by se to trošku přirovnat k třídennímu Pro-am. Pro Kláru Spilkovou to byla nová zkušenost, turnaj ve Skotsku hrála po prvé. Do prvního kola nastoupila česká hráčka ve třetím flightu s Angličankou Florentynou Parker a zapsala velmi pěkný výsledek, čtyři birdie a dvě bogey. Hned na prvních jamkách proměnila několik dlouhých puttů. První devítka je o něco přívětivější díky stromům, které trošku brzdí vítr. Druhá devítka je mnohem otevřenější a větrná. „Dnes to bylo moc fajn. První devítku jsem hrála -3 a spadly mi tam hodně dlouhé putty. Na druhé devítce začalo velmi foukat a tak bylo mnohem těžší skórovat. Přesto jsem s výsledkem spokojená a těším se na druhé kolo." řekla Klára Spilková.
Během druhého kola se zvedl vítr a podepsal se tak na většinu výsledků. I přesto, že česká hráčka bojovala statečně, zapsala tři bogey a jedno birdie. Na deváté jamce vítr stočil míč po driveru mezi stromy, Spilková tak musela míč pouze vyhrát na fairway a soustředit se na třetí ráno do greenu. Ta se ji v celku podařila, do paru ji čekal pěti metrový putt, který bohužel jen líznul jamku, a tak na poslední jamce připsala bogey. „Dnes byl opravdu velmi větrný den, nepodařilo se mi umísťovat rány driverem a na green tak, jak jsem si představovala. I tak je to, ale solidní výsledek. Mám dobrou výchozí pozici do posledního kola." prozradila nám česká profesionálka."
Do třetího kola se vydala naše hráčka z 8. pozice v doprovodu s Australankou Stephanie Na. Již od první jamky bylo zřejmé, že dnešní kolo bude hodně těžké kvůli silnému větru. Spilková se dlouho potýkala s větrem a zapsala několik bogey. Největší chyba pak přišla na jamce č. 7, kdy míč po driveru vítr stočil do hustých keřů. Česká profesionálka tak musela míč prohlásit za nehratelný a trestně dropovat o 20 metrů do zadu. Třetí ranou dřevem bohužel přestřelila green a čekal ji tak ještě velmi těžký chipp. Tento výsledek ji však paradoxně pomohl se oklepat. Spilková komentuje poslední kolo slovy: „Dnešní kolo bylo celkem zajímavé. Prvních sedm jamek se mi nedařilo vůbec podle mých představ, zahrála jsem čtyři bogey a jednoho tripla. Poté jsem však přepnula hlavu a tělo... a začala jsem hrát dobrý golf. Druhou devítku, kterou jsem hrála každý den nad par, jsem dnes zahrála -2. Celý den jsme se potýkaly s velice silným větrem, bylo to velmi náročné, čemuž odpovídají i dnešní výsledky většiny hráček. I tak jsem s výsledkem spokojená. Myslím si, že to byla dobrá průprava na budoucí týden do Švédska. Všechny tři dny jsme hrály ve formátu Pro-am. Já jsem hrála s velmi šikovným a vtipným pánem jménem Cramp. I jako tým jsme skončili na dobré pozici".
Po skončení turnaje se Spilková vydává se svou asistentkou a caddym Monikou Dvořákovou na letiště a odlétá do Švédska. Tam pokračuje další turnaj LET – The Helsingborg Open, který se hraje od 5. do 8. září na hřišti Vasatorp Golf Club.

Text a foto: TZ, Monika Dvořáková, klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...