SpilkovaJako první hráčce v celé historii golfu v České republice se podařilo Kláře Spilkové podruhé uhájit kartu na další sezónu na nejvyšší evropské ženské profesionální golfové túře (LET). Její příběh tedy zakončil svoji druhou kapitolu a rozepsaná je už třetí. Závěr byl velmi dramatický a o to více šťastný.

Klára hrála na patnácti turnajích ve třinácti zemích a prošla cutem na devíti. Nejlepším umístěním byla 20. pozice. Zatímco v roce 2011 obsadila na žebříčku 62. místo, v tomto roce se umístila na celkovém 80. místě žebříčku Order of Merit 2012, a tím si zajistila hrací kartu na rok 2013. Taková je velmi stručná bilance jediné České hráčky na okruhu Ladies European Tour. Dobrý začátek roku na turnajích v Německu a Slovensku byl následován velkým trápením, povětšinu roku způsobeným vleklými zdravotními problémy. Obrat k lepšímu nastal v závěru roku a přinesl také zlepšení herní úrovně. Každopádně Klára prokázala, že je velikou bojovnicí a přes všechny potíže se dostala na závěrečných turnajích opět do formy. Je velká škoda, že zejména na turnaji v Dubaji, kdy byla po prvním kole na průběžném 3. místě a po třetím kole na děleném 12., tuto pozici neudržela. Přesto předvedla, že má na podstatně lepší umístění, než je její konečný výsledek za rok 2012. Obhájením hrací karty si vytvořila možnost tento fakt dokázat nejen sobě, ale také všem fanouškům, partnerům a sponzorům, kteří jí v roce 2012 podporovali. A díky jejich podpoře se mohla těchto turnajů zúčastnit.
Uznání a poděkování za podporu patří zejména společnostem a sdružením Volvo Auto Czech, Česká golfová federace, Hraj golf, změň život, Black Bridge Golf Resort, Ingolf, Dukla Praha, Titleist, Chervó, Aktivant, T-mobile, Noen a Golf Shop Kateřiny Stočesové, které Kláře svými finančními prostředky, výrobky, službami a kontakty vytvořili možnosti nadále v LET působit a bojovat o dobré místo pro českou vlajku.
Poděkování patří i zástupcům tisku, kteří měli pochopení a Kláru dokázali podržet.
Klára se v současné době těší na klidné prožití vánočních svátků v kruhu rodiny, užívání si právě nabyté plnoletosti a hlavně poznávání okolí ze sedadla řidiče nového Volva XC60, poskytnutého sponzorskou značkou Volvo Auto Czech.
"Tento rok neproběhl úplně podle mého očekávání, jsem ale šťastná za hrací kartu na rok 2013. Do posledních turnajů jsem dala opravdu všechno a jsem ráda, že to vyšlo. Nyní si od golfu krátce odpočinu a budu si užívat čas strávený s rodinou. Zatím nebyl zveřejněn kalendář turnajů na příští rok, takže ještě nevím, kdy přesně začnu." komentuje Klára.

Text a foto: Monika Dvořáková, TZ


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...