SpilkovaSVPoslední čtvrté kolo na The Helsingborg Open (5.-8.9.) se stalo zároveň nejhorším kolem Kláry, za poslední dva roky na okruhu LET. Nejvíce se na výsledku podepsal zdravotní stav hráčky, kterou trápí nachlazení. Sedm bogey a jedno double bogey. I přesto, že měla šance na několik birdie, bohužel se ji žádná nepodařila proměnit. „Dnešek byl po všech stránkách nevydařený a do toho jsem ještě hodně nastydlá. Nyní odjíždíme do Kodaně a zítra se vracíme domů, kde se budu léčit a ležet v učení."prozradila nám Spilkové své plány na další dny.

Klára Spilková odehrála svůj jedenáctý turnaj této sezóny na okruhu LET – The Helsingborg Open, který se hrál na hřišti Vasatorps TC Course od 5. do 8. září 2013. V prvním kole česká hráčka zahrála vynikající výsledek 68 ran (-4), který ji opět vynesl na přední pozice leaderboardu.

Druhé kolo si pohoršila výsledkem 77 ran (+5). S výsledkem +1 prošla bez větších problémů cutem, ten se ustálil na +4. Třetí kolo si trochu polepšila a zahrála 74 ran (+2), na čtvrtém kole se podepsalo nachlazení a zapsala 81 ran (+9). S celkovým výsledkem +12 obsadila dělené 57. místo.

Česká hráčka se do Švédska vrátila po delší době, naposledy se zde zúčastnila Mistrovství Evropy jednotlivců žen v roce 2009 ještě jako amatérská hráčka. Proto se do Severské země velmi těšila. Hned v prvním kole to také předvedla skvělým výsledkem 74 ran. Za zmínku jistě stojí úchvatný závěr v podobě dvou birdie. „Dnes bylo pěkné počasí, hrála jsem v celku vyrovnaný golf. Jediné dvě bogey mě dnes potrápily a to hned na první jamce, kde jsem zahrála míček do dvou bunkerů a pak na 13. jamce, kde jsem zahrála trojputt. Jinak jsem svou dnešní hru zakončila krásnými dvěma berdíky na posledních jamkách. Na 18. jamce jsem zahrála do konce chipp-in." popsala Spilková.

Druhé kolo bylo ve znamení silného větru. Po zkušenostech ze Skotska, česká hráčka víc než s větrem bojovala s puttováním. I přesto, že trefila většinu greenů v regulaci, odnesla si z nich většinou mnoho úderů na víc. „Při druhém kole hodně foukalo. Měla jsem dobré dlouhé rány i krátkou hru, ale zradilo mě puttování. Na to, že jsem trefila většinu fervejí a čtrnáct greenů, jsem měla hodně puttů. Hlavně dlouhé putty. Věřím, že zítra to bude lepší." komentuje Spilková své druhé kole.

Do třetího kola se vydala naše hráčka po boku s Angličantou Laurou Davies a Švédkou Vivou Schlasberg. Největší chyba tohoto kola přišla bohužel hned na jamce č. 14, kde Spilková zapsala double bogey, po ráně do vodní překážky. Poté zapsala do score karty ještě další dvě, ale v závěru se jí podařilo skórovat a zahrála krásné dvě birdie. „První devítka se mi moc nepovedla, ale na druhé už to bylo o trochu lepší. Určitě jsem mnohem lépe puttovala než předešlý den, ale zase jsem netrefila tolik greenů." řekla česká hráčka.

Poslední čtvrté kolo se stalo zároveň nejhorším kolem Kláry, za poslední dva roky na okruhu LET. Nejvíce se na výsledku podepsal zdravotní stav hráčky, kterou trápí nachlazení. Sedm bogey a jedno double bogey. I přesto, že měla šance na několik birdie, bohužel se ji žádná nepodařila proměnit. „Dnešek byl po všech stránkách nevydařený a do toho jsem ještě hodně nastydlá. Nyní odjíždíme do Kodaně a zítra se vracíme domů, kde se budu léčit a ležet v učení."prozradila nám Spilkové své plány na další dny.

Zítra se Spilková vrací zpět domů, kde ji čekají školní povinnosti a klasický program, když je v České republice. Dalšího turnaje se česká hráčka zúčastní za dva týdny ve Francii – Lacosta Ladies Open de France, který se hraje od 26. do 29. září na hřišti Chantaco Golf Club.

Tex a foto: TZ, Monika Dvořáková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...