spilkova svkKlára Spilková na turnaji Allianz Ladies Slovak Open, který se hrál na hřišti Grey Bear, Tále 20. – 23. června 2013, opět skóruje. „Moje dnešní hra byla vyrovnaná až na čtyři bogey, bohužel se mi nedařilo zahrát berdíka. Vždy k němu chyběl jen kousíček. Samozřejmě mě to trochu mrzí, mohla jsem zahrát líp, ale s TOP 10 jsem spokojená. Byl to krásný turnaj a všichni tu byli velmi milý." Popsala své pocity hráčka hned po posledním kole turnaje. „Ještě jednou všem děkuji za podporu a krásný turnaj." dodává.

V prvním kole zahrála krásný výsledek 71 ran (-1), v druhém kole 72 ran. Ve třetím kole se ještě zlepšila a zapsala 70 ran (-2), čtvrté kolo přišlo zhoršení v podobě 74 ran (+2). Celkově s výsledkem -1 obsadila 7. místo.

Klára Spilková startovala obě kola s Angličankou Florentynou Parker a Norkou Marianne Skorpnord. První kolo zahájila hráčka skvělým výsledkem dvě bogey a tři birdie. Hrála velmi čistý golf bez větších problémů. Na jamce č. 18 měla dokonce zaděláno na eagla, ale nakonec z toho bylo jen birdie. „S hrou v prvním kole jsem spokojená. Zasáhla jsem sedmnáct greenů v regulaci, což je skvělá statistika. Hřiště je ve velmi skvělé kondici.", popsala své první kolo Klára Spilková. V druhém kole si pohoršila o jednu ránu, tři bogey a tři birdie, celkem v paru. Spilková toho dne více chybovala hlavně v nepřesných ranách do greenu, několikrát se musela zachraňovat z nepříjemných situací. Na jamce č. 7 vyhodila ránu do prava, kde se míč odrazil od stromu a skončil na začátku lesa. I přes nepříjemně vypadající pozici Spilková vybojovala bogey.

„V druhém kole jsem se trošku trápila s ránami do greenu. Trefila jsem méně greenů v regulaci a tak jsem musela více chippovat. Krátká hra mě, ale podržela." Popsala své druhé kolo Spilková. S celkovým výsledkem -1 prošla Spilková neohroženě cutem na děleném 13. místě. Cut se ustálil na hranici +5.

Třetí kolo zahájila Spilková v 8:00 hodin ráno. Kvůli hlášené bouřce se pořadatelé snažili dohrát kolo co nejdříve. Spilková zahrála krásné čtyři birdie a dvě bogey. „Třetí kolo bylo dobré. Mrzí mě, ale bogey na deváté jamce, druhou ránou hybridem jsem se dostala do hlubokého bunkeru a míček se mi nepodařil vyhrát tak, abych atakovala vlajku." Popsala situaci Spilková.

Do posledního kola se hráčka vydala opět brzy ráno. Hned na druhé jamce zahrála krásné birdie, po přesné ráně do greenu. Pak bohužel přišla série nepodařených ran a zápis čtyř bogey. Na odpališti jamky č. 16 byla Spilková zastavena kvůli přicházející bouřce. Po 40 minutách se obloha vyčistila a hra pokračovala. Česká hráčka bojovala na každé jámě a do birdie, vždy chyběl jen kousíček. Alespoň na jamce č. 18 si zlepšila náladu tradičním birdiem. „Moje dnešní hra byla vyrovnaná až na čtyři bogey, bohužel se mi nedařilo zahrát berdíka. Vždy k němu chyběl jen kousíček. Samozřejmě mě to trochu mrzí, mohla jsem zahrát líp, ale s TOP 10 jsem spokojená. Byl to krásný turnaj a všichni tu byli velmi milý." Popsala své pocity hráčka hned po hře. „Ještě jednou všem děkuji za podporu a krásný turnaj." dodává.

Nyní se vrací česká hráčka hned do Prahy. V úterý jede podpořit turnaj CZDGA na Darovanský dvůr, na který jste všichni srdečně zváni. Další turnaj ji čeká až za tři týdny ve Španělsku – Open España „Madrid 2020" – Domunidad de Madrid od 18. do 21. Července 2013.

Text a foto: TZ, Monika Dvořáková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...