Spilkova-frKlára Spilková odehrála od 2. do 5. října 2014 na hřišti Golf de Chantaco svůj dvanáctý turnaj na okruhu LET. V první kole Lacoste Ladies Open de France 2014 zahrála 68 ran (-2), v kole druhém udržela formu a znovu zapsala 68 ran (-2). Průběžný výsledek -4 zajistil hráčce místo v TOP10 a hladký postup cutem. Víkendová kola Kláře už tolik nesedla, 73 ran (+3) a 71 ran (+1). S celkovým výsledkem even par obsadila dělené 16. místo.

Česká hráčka se již potřetí účastnila turnaje na pobřeží Biskajského zálivu a konečně prolomila smůlu. V prvních dvou ročnících neprošla cutem. Minulý rok musela kvůli zdravotním problémům odstoupit již po prvním kole. I přesto, že Spilkové letos nepřišly první dva dny zavazadla, udržela si svou pozitivní náladu a probojovala se až do závěrečných kol. V prvním kole zahrála 68 ran. Po dvanácti jamkách byla dokonce čtyři rány pod par, ale chybovala na 13. a 16. jamce. Za zmínku stojí green šestnáctky, který je celý skloněný na jednu stranu a nejedna hráčka zde má s přečtením patu problém. česká hráčka úvodní rundu hodnotila následovně: "Dnes se mi hrálo velice dobře, hned od rána svítilo sluníčko a byl to takový krásný letní den. Vytvořila jsem si plno šancí a proměnila pět birdie. Z prvního kola ve Francii mám opravdu velkou radost."

Na druhý den se opět velmi dobře vyspala a zapsala stejný výsledek jako na úvod – 68 ran. Její skórekartu zdobila čtyři birdie a dvě bogey. Po dvou kolech s celkovým výsledkem – 4 obsadila průběžné 8. místo a neohroženě prošla cutem. „Dnes byl další slunečný den a příroda stála na mé straně. Hrála jsem velice vyrovnaně, podobně jako včera. Rány do greenu občas neposlouchaly, ale i tak jsem dokázala zahrát solidní číslo, ze kterého mám radost. Nejzdařilejší birdie padlo na 11. jamce, kde jsem po nevydařené ráně driverem zůstala míčkem pod stromy. Vzala jsem si proto šestku železo a vykouzlila neskutečnou ránu k jamce," ohlédla se za druhým kolem.

Třetí kolo Spilkové nesedlo dle jejích představ. Hned na první jamce zapsala po trojpatu bogey. Celkově první devítka byla jako na houpačce, střídavě zapisovala birdie a bogey. Ustálení přišlo až na devítce druhé, kde si sice připravila pár šancí skórovat, ale nic z toho neproměnila. „Třetí kolo bylo hodně nahoru a dolů, což potvrzuje moje barevná skórekarta. Při chipování pro mě bylo těžké chytit rychlost na greenech, které začaly po pár slunečných dnes vysychat, ale kvůli stínu stromů byly stále někde více podmáčené. Přesto jsem dala pár pěkných birdie."

Dvě birdie a tři bogey, to je výsledek posledního kola české profesionálky. „Turnaj ve Francii pro mě byl velkou výzvou již od začátku. V minulých letech mi hřiště příliš nepřálo, o to víc jsem se na něj těšila. S výsledkem jsem celkově spokojená. Samozřejmě mě nejvíce mrzí výsledek třetího kola, ale na druhou stranu jsem zahrála plno pěkných birdie, ze kterých mám radost."

„Další turnaj mě čeká až za měsíc v Číně, takže mám nyní plno času dohnat, co jsem během studia zameškala. Budu doma pořádně trénovat s Pavlem Ničem a také plánuji navštívit v Anglii Keitha Williamse. V tomto přípravném období začnu znovu tvrdě makat na fyzičce, kde cítím rezervu. S Jirkou Fiřtem už máme naplánované tréninky, jak v posilovně, tak na gymnastice. Už se na toto období, kdy budu směřovat svou přípravu na poslední důležité turnaje sezony, moc těším," nastínila své další plán ynejlepší česká profesionálka.

Další turnaje LET jsou na programu v Číně – Sanya Ladies Open a Xiamen International Ladies Open od 14.–23. listopadu 2014.

Text a foto: Monika Dvořáková, klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...