KuracinaNeustálé vylepšování hřiště a jeho zázemí, starostlivá péče o mládež, šéfkuchař s michelinskou hvězdou nebo blízká dostupnost z hlavního města. Jen pár indicií stačí, abyste odhalili mstětickou osmnáctku, jejíž popularita v posledních letech výrazně vzrostla. Proč? Na to vám dá v následujícím rozhovoru nejlepší odpověď zdejší manažer Jaroslav Kuracina.

Co všechno se ve Mstěticích vylepšilo před novou sezonou? Zkuste ve zkratce vyjmenovat hlavní novinky.
Žádný zimní spánek se nekonal. Na hřišti probíhaly stavební práce a běžná údržba. Za jednu z nejdůležitějších změn považujeme výsadbu stromů a keřů na hřišti a kolem něj. Členům i hráčům, kteří mají Mstětice v oblibě, byla nabídnuta možnost patronství nad vybraným stromem. Na jamce č. 3 proběhla rekonstrukce jezírka. Dno bylo vybagrováno o něco hlouběji a poté zafoliováno. Díky tomu ušetříme spoustu vody a trojka získala úplně nový vzhled. Klub dále pořídil 11 nových boxů, takže jejich celkový počet stoupl na 61 v caddy. Domluvili jsme se na další spolupráci s šéfkuchařem Romanem Paulusem, který má patronát nad klubovou restaurací. Za zmínku také stojí náš nový golfový market. Prostor nad recepcí prošel rekonstrukcí a zřídili jsme tam golfový obchod. Také proběhla už třetí fáze rekonstrukce závlah. Jmenovitě na jamkách č. 2, 7 a 8. Co se zavlažování týče, přecházíme na nejmodernější technologii.

Zvedli jste ceny fee?
Ano, cenu green fee jsme malinko zvedli. Od pondělí do pátku si u nás hráči zahrají na 18 jamkách za 1 050 Kč a od soboty do neděle a o svátcích za 1 350 Kč. Stejně jako v předchozích letech GC Mstětice nabízí možnost hry na vouchery 2v1. Happy Hour rovněž zůstává, takže v pondělí dopoledne si zde hráči mohou zahrát 18 jamek za pětistovku.

Došlo na nějaké personální změny? Pokud ano, co si od nich slibujete? Představte nové posily.
Samozřejmě, že čas od času je potřeba kolektiv okysličit. První změna proběhla na pozici šéfkuchaře. Na pozici nastoupil Martin Knetl. Nový šéfkuchař chce vařit domácí „lidová" jídla. Letos chceme jít touto cestou. Dále byla provedena změna na pozici hlavního greenkeepera. Toto velmi důležité místo obsadili Jaroslav Hlaváček s Tomášem Rybínem. Oba pánové mají vypracovaný plán práce a chtějí hřiště připravit do stavu nejvyšší kvality!

Přibližte nám nosné turnaje, které letos hodláte pořádat.
Jako každý rok se bude pořádat klubový turnaj Mstětický Myšák, zakončený velkolepým finále. Nově máme HCP dopoledne. Turnaj je určen pro hráče, kteří chtějí zlepšit svůj handicap, a je vždy zakončen vynikajícím jídlem z naší restaurace. O prázdninách budeme pokračovat Pátečním grilováním. Jedná se HCP turnaj, který uzavírá grilování s možností neomezené konzumace pochoutek z grilu. Dále jako každý rok budeme organizovat Golfový maraton, Mistrovství klubu na jamky a na rány. Na podzim proběhnou naše klubové akce jako Vánoční turnaj, Silvestr, Husička, Cross Country atd.

Turnajová série Myšák má velký ohlas a patřičnou tradici. Jak bude tour vypadat letos?
Tour bude probíhat stejně jako minulý rok. Pro letošek jsou jen malinko upravena pravidla. Hrát se bude celkem 23 kol a do velkého finále se hráči započítá 10 nejlepších výsledků. Letos se mohou hráči těšit na velkolepé ceny.

Jaké akce a doprovodný program chystáte pro členy i nečleny? Co pro ně chcete pořádat?
Zatím bych vše neprozrazoval, ale hráči se mají určitě nač těšit. Nově je ve Mstěticích golfový obchod, který jako bonus hráčům nabízí testování holí, testování hodinek, dálkoměrů atd. Takže doporučujeme nejdříve využít těchto možností.

Jaká jsou největší mstětická plus?
Z Prahy – Černého Mostu k nám autem dorazíte za dvanáct minut. Nad naší restaurací drží odborný dohled michelinský šéfkuchař Roman Paulus. Díky kvalitnímu systému zavlažování máme svěží greeny po celý rok. Vybudovali jsme velmi slušné klubové zázemí a panuje u nás domácká atmosféra. Na machrování a snobárnu jsme docela hákliví.

Jak se daří akademii?
Přestože světový i český golf prochází recesí a počty hráčů klesají, naše akademie je kapacitně plná. V současnosti u nás trénuje a hraje více než sto dětí ve věku od 5 do 16 let. Jdeme vlastní cestou klubového patriotismu a vychováváme vlastní hráče i za cenu pomalejšího pronikání do české dětské a juniorské špičky. S výsledky mohou být resort a hlavně děti a rodiče spokojení.

Co negolfová výchova dětí? Vedení k fair play, patriotismu a gentlemanství?
Golf je pro nás stejně jako ve vyspělém světě otázkou životní filozofie, která se skládá z toho, že děti učíme být odpovědnými za výsledky, hledat chyby jenom v sobě, být pokorný ke hře, hřišti i vlastním výsledkům. Nejde nám pouze o výsledky a čísla, protože ty jsou dílem tvrdé práce jako v kterémkoliv jiném druhu sportu, což je ochotno podstoupit jenom malé procento hráčů a rodičů. Většina z nich chce především, aby se dítě naučilo cíleně na sobě pracovat, respektovat trenéry a ostatní hráče, hrát fair play a podle pravidel, získat disciplínu a zvyšovat tělesnou zdatnost. To je naším hlavním cílem. Je až překvapující, jak golf a pravidelné tréninky dokáží děti vychovávat nejen sportovně, ale i společensky. Všem dětem bez rozdílu výkonnosti věnujeme maximální péči po sportovní i po lidské stránce, což je základ vztahu hráče ke klubu, sportu a partě, ve které hraje.

Chystáte i pro letošek golfová soustředění, příměstské tábory a podobné akce?
Přípravě letní sezony věnujeme značnou část zimy a musím říci, že se nám již několikátou sezonu vložené úsilí vrací. Jako každý rok budeme po dobu letních prázdnin pořádat příměstské tábory pro hráče i začátečníky s výukou angličtiny, která probíhá formou hry a dětem tato forma nezkazí prázdniny. Dále pořádáme prázdninová golfová soustředění pro děti i jejich rodiče. Tentokrát se vydáme dokonce do zahraničí, protože soustředění pořádáme na Slovensku, ve špičkovém golfovém resortu Welten – Báč. Samostatnou kapitolou je rozšíření našeho společného sportování, kde pro zvýšení fyzické připravenosti a zatraktivnění našich aktivit připravujeme ve spojení se mstětickým golfovým klubem pro hráče, rodiče i ostatní členy klubu výlety na kolech a hoby běžecké tréninky, protože kolem našeho hřiště vede velké množství cyklostezek.

Které z dětí vaší akademie byste označil za golfovou naději?
Označit někoho za golfovou naději je samozřejmě trošku zavádějící. Protože je potřeba skloubit šikovnost, píli, zarputilost, ochotu odevzdat všechno a odepřít si spoustu lákadel. Vyrůst z golfové naděje do hráče, který se bude prosazovat v české amatérské špičce a bude mít vyšší ambice, je běh na dlouhou trať a podle našeho názoru vede cesta k úspěchům jednotlivců přes výkonnostní skupinu hráčů, kterou jsme ve Mstěticích vytvořili a začali s ní koncepčně pracovat. Hráči, kteří do ní byli po vzájemné dohodě s rodiči zařazeni, musí tréninku a snaze o zlepšení podřídit všechno kromě školy. Vyjma golfových tréninků mají povinnou fyzickou přípravu, rehabilitaci a rekondici, stanovený počet turnajů, který musí odehrát. Navíc hrají jako tým kluci a holky dohromady, společně trénují, sledují svůj vývoj, hrají týmové soutěže, vzájemně se podporují a drobná rivalita je žene kupředu. To je podle nás cesta, jak z nich získat maximum a nedojít k syndromu vyhoření a ztráty motivace, který už zmařil mnoho golfových nadějí. Takže odpověď na otázku zní – máme v současné době tým nadějí a na konci sezony rádi vyzdvihneme ty hráče, kteří se výkonnostně posunuli významně dál.

V loňském roce jste v anketě portálu GolfParáda získali 3. místo v kategorii Hřiště roku, což zohledňuje největší počet různých golfistů na hřišti za rok. Jak ve Mstěticích řešíte rovnováhu mezi počtem turnajů a členy klubu, kteří si také chtějí zahrát? Dovoluje to kapacita?
Samozřejmě. Pořádání turnajů na našem hřišti není a nikdy nebude na úkor našich členů. Když se pořádá cannon turnaj, tak si golfisté mohou jít zahrát ihned po skončení turnaje. Dále u nás hodně pořádáme open turnaje, kde mohou hrát členové pouze za startovné. A když se u nás koná menší firemní akce, tak to na přístupnost hřiště nemá žádný vliv. Prostě u nás si zahrajete každý den.

Váš názor na podivný konec ankety Golfový areál roku?
Trošku nás celá věc zarazila a velice zklamala. Víc k tomu asi není co dodat.

Jak by měla vypadat mstětická sezona, aby byla zcela ideální?
Nárůst nových členů, takže rozšíření klubové základny. Hřiště ve stoprocentním stavu po celou sezonu. Budoucí golfové naděje ze strany dětské akademie. Spokojené promotéry. Uspokojené chuťové pohárky strávníků. Prostě vše, na čem se snažíme každý den pracovat!

Připravil: Daniel Rojan, foto: GC Mstětice


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...