ilu-driving2-750Golf má svá pravidla. Desetiletími a staletími ozkoušená a prověřená. Platí v něm ale také pravidla nepsaná. Etiketa. Na hřišti i mimo něj. A co třeba na drivingu? Jednou z pozitiv tréninku na drivingu je to, že tu neplatí pravidla golfu. Žádné bogey, žádný aut. Můžete pálit jednu ránu za druhou bez obav z penalizace. To ale neznamená, že si na drivingu můžete dělat, co chcete. I tady platí jistá, byť nepsaná pravidla.

Auto sbírající míčky není cíl
Jakkoliv to může být lákavé, především pro mladší golfisty, trefovat auto sbírající míčky na drivingu, není to vhodné. A ti i přesto, že vozidla a tím i řidič v nich je většinou dobře chráněn pevnou klecí. Je to věc respektu.

Nerušte okolí hudbou ani emotivními výlevy
Pokud se vám lépe trénuje při poslechu hudby, nechte si ji pouze pro sebe. Použijte sluchátka. To, co se líbí vám, se nemusí líbit vašemu okolí. A totéž platí pro nevyžádané rady, hlasitý hovor, nebo emotivní výlevy většinou po nepříliš povedené ráně.

Pohybujte se v bezpečných zónách
Dávejte si pozor, kam chodíte. Většinou jsou hranice drivingu výrazně označené, ale nespoléhejte jen na značky. Zkrátka buďte ostražití a sledujte i to, co se děje kolem vás.

Zanechte po sobě pořádek
Když neodpálíte všechny míčky, nechte je v košíku, nebo kbelíku. Nenechte je rozsypané všude kolem. A totéž platí i o místě, ze kterého odpalujete. Snažte se minimalizovat množství vytrhaných drnů trávy. Postupujte lineárně dozadu tak, že míček položíte za předchozí drn. Budou vám vděční greenkeepeři i golfisté, co přijdou po vás.

Zvolte si vhodné tempo
Trénink na drivingu není soutěží v množství odpálených míčků. Není to rychlopalba. Je důležité mít plán, vědět, co a jak chci zlepšit, co chci trénovat. Pokud pálíte jeden míček za druhým, rychle se unavíte a zlepšení nepřijde.

Nezaměňujte rozcvičku s cvičením
Cvičit znamená, že se věnujete a pracujete na něčem konkrétním, na švihu, druhu ran, které chcete zlepšit. Rozcvička je něco jiného. V tomto případě jde o to uvolnit tělo ještě předtím, než se vrhnete na vylepšování svého švihu. Pravdou ale je, že v rámci rozcvičky můžete „projet" rány všemi holemi v bagu od nejkratších po nejdelší, maximálně ale tři čtyři rány každou holí.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...