jendis-pohadky-750Přemýšlíte o neobvyklém a originálním vánočním dárku, kterým potěšíte golfového nadšence? Máme pro vás tip. Co třeba první české golfové pohádky? Ano čtete dobře. Golf má i své pohádkové příběhy. Kniha, kterou napsal dlouholetý novinář a především vášnivý golfista Jindřich Štěpánek se jmenuje Jendis. A rozhodně udělá radost.

Myšlenka napsat knihu golfových pohádek nemohla vzniknou jinde než na golfovém hřišti. To ostatně potvrdil i samotný autor. „Stalo se to už před několika lety na turnaji Press Cup na Botanice," potvrdil Jindřich Štěpánek.

Tu myšlenku mu vnukl další celoživotní golfový plejér a také výtvarník a sklář Jan Schovánek, který pro změnu vytvořil dřevěnou figurku Jendise. A právě Jendis je hlavním hrdinou osmnácti pohádkových příběhů, tedy stejného počtu, jako je klasický počet jamek na hřišti.

Pohádky jsou sice určené především pro děti od 5 let, ale přečtou si je klidně i starší ročníky, protože svou hravostí a originalitou pohladí na duši, přinesou poučení. „V životě jsem pohádky o golfu nečetl a překvapilo mě, co se dá pohádkového o golfu napsat a vymyslet. Pohádky mají napětí, fantazii," popsal knihu jeden z kmotrů při křtu Jiří Lábus.

Kniha nevznikla ze dne na den, naopak rodila se dlouho. Nejprve do díla vstoupil covid, poté manželka Jindřicha Štěpánka Bára. „Moje žena byla první čtenářkou. A protože je celoživotní učitelkou v mateřské škole, dostala se mi po přečtení studená sprcha s tím, že jsem v knize semlel páté přes deváté. Přepsal jsem ji několikrát," prozradil Jindřich Štěpánek něco z toho jak kniha, skvěle ilustrovaná dvojicí výtvarnic Ditta Kútová a Barbora Kumpfová, vznikala.

Jako vánoční dárek, prostě ideál!

Text: Alois Žatkuliak
Foto: Jindřich Štěpánek


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...