ilu-cisla-pixabay-750Golfové statistiky pamatují na každou součást hry. Vaše skóre po odehraném kole odráží to, co jste udělali dobře, nebo naopak jak moc jste na hřišti tentokrát zápasili. Statistiky z vašeho kola ale odhalí, kde byl problém, či kde jste ztráceli nejvíc ran. Statistiky od ran z týčka až po hru na greenu jsou fajn, ale není radno se jimi nechat doslova zahltit.

Díky všemožným mobilním aplikacím není dnes problém mít své kolo dokonale zmapované prostřednictvím čísel, tedy statistik. Dává to smysl, protože je to nejlepší způsob, jak odhalit své silné a naopak slabé stránky hry. Ale to neznamená, že musíte sledovat všechny statistiky. Tedy pokud nejste špičkový profesionál. Pro rekreačního hráče, který se touží zlepšovat, se stačí zaměřit v prvopočátku na čtyři základní statistiky. Jaké? Tady jsou...

Trojpaty
Je obtížné se zlepšovat, když na každém greenu ztratíte jednu ránu navíc. Proto je důležité sledovat, jak funguje váš patr. Tím základním cílem každého hráče by měl být cíl vyhnout se trojpatům. Takže pracujte na čtení dráhy puttů, na kontrole rychlosti, abyste odbourali co nejvíc ztracených ran.

Hratelné drivy
Jednou ze statistik jsou ranou z odpaliště zasažené ferveje během kola, ale nemusíte být na sebe až tolik přísní. Stačí ji upravit na rány z týčka, po kterých je míček bez problémů hratelný. Tedy, že v další ráně nebrání nějaká překážka, jako strom, hluboký rough, nebo obtížná pozice míčku.

Nevynucené tresty
Golf je už tak dost obtížná hra, ale může být ještě hůř, když posbíráte ještě zbytečné údery navíc do vaší výsledkové listiny. Sem patří rány navíc poté, co skončíte v autu, ve vodě, nebo zásah jiných míst, odkud prostě nevyjdete beztrestně. Ale patří sem třeba i pokažené rány železy z poměrně dobrých pozic, které minou cíl a přidávají rány navíc.

Mentální chyby
V golfu bezezbytku platí, že na každou ránu musíte být soustředěný. A když už přijde chyba, špatný úder, udělat vše proto, aby se chyby ještě nenásobily. Příklad? Nezkoušejte trefit hrdinskou ránu z houštiny mezi stromy, nebo přestřelit překážku výjimečnou ranou, která je téměř jistě nad vaše síly. Spočítejte si po skončení kola, kolik jste po takových rozhodnutích ztratili ran. Hrajte příště chytřeji.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: Pixabay


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...