Golf v ČR Chybí superstar? Vůbec ne – přijede Laura Davies!

DaviesKdyž se nedávno v jednom článku na golfovém serveru objevil titulek, že na Raiffeisenbank Prague Golf Masters bude chybět superstar, vyvolalo to na tvářích golfových odborníků lehké pousmání. Jestliže se vítězka 81 golfových turnajů (z toho 20 na LPGA), sedminásobná vítězka LET Order of Merit a čtyřnásobná vítězka majoru nepovažuje za „superstar“ – pak do této kategorie už nepatří prakticky nikdo!

Laura Davies, jedna z nejlepších hráček Evropy v historii ženského golfu, přijede na turnaj, který se bude konat vůbec poprvé v České republice. Její kvality dokazují čísla nejen z minulosti, ale také ze současné doby. Vždyť to by poté nemohla být v nominaci pro Solheim Cup – prestižní klání mezi Evropou a USA. Takže pokud se takovéto hráčce nedá říci „superstar“ – tak potom už si toto označení opravdu žádná další nezaslouží.

Sedmačtyřicetiletá Angličanka má za sebou velmi úspěšnou golfovou kariéru. Začala hrát golf v sedmi letech a její hvězda začala stoupat ke golfovému nebi velmi brzy. Už v sedmnácti letech vyhrávala turnaje na národní úrovni a v 21 letech nastoupila v Solheim Cupu. V roce 1985 jako dvaadvacetiletá přestoupila k profesionálkám a vlétla mezi ně jako raketa.

Silná dívka s dlouhými drajvy – to byl postrach pro soupeřky. Okamžitě se ujala vedení v Order Of Merit, což zopakovala i v následujícím roce 1986. O rok později už se radovala ze svého prvního major titulu – US Women´s Open. V prvním roce na LPGA (1988) vyhrála hned dvakrát! Její skvělá kariéra pokračovala – nejproduktivnější léta byla mezi roky 1994 – 1996. V tomto období vyhrála devětkrát a devětkrát skončila druhá.

Angličanka přijíždí do Prahy na turnaj těsně před Solheim Cupem. Bude to pro ní jedna z posledních prověrek před prestižním kláním. A ona si toho je vědoma. „Moc se do Prahy těším, i když jsem tam ještě nikdy nebyla,“ říkala o startu na turnaji Raiffeisenbank Prague Golf Masters. „Před Solheim Cupem mám opravdu hodně akcí, ale chci se na turnaji v Praze ukázat a připravit se důkladně na utkání proti USA.“

Superstar Laura Davies bude tedy k vidění na Raiffeisenbank Prague Golf Masters vedle dalších skvělých hráček a diváci se mohou těšit také na přímé srovnání s českou enklávou. Jen tak mimochodem – na turnaji v Rakousku ji v „minisouboji“ Klára Spilková porazila!

Profil Laury Davies
Oficiální stránky turnaje

Text: Vít Koďousek, Prague Golf Masters 2011, press officer, media manager


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...