Dale trikyPopulární Canon Pro Golf Series zavítala již poosmé do České republiky, tentokrát na Karlštejn, jehož klasická osmnáctka hostila v pátek 14. září turnaj, v němž amatéři kromě vlastní hry na stableford mají možnost projít několik jamek se slavným profesionálem. Show odstartoval Angličan Jeremy Dale (na snímku), který na driving range předvedl množství trikových kousků s vtipnými komentáři, pro tři hlavní hvězdy – Campbella, Fishera a Alfredssonovou – to byl ale turnaj plný návratů, protože všichni již na některém českém hřišti hráli.

Švédka Helen Alfredsson, legenda Ladies European Tour a LPGA, se v minulosti zúčastnila Canon Pro Golf Series na Dýšině, Novozélanďan Michael Campbell coby vítěz US Open 2005 hrál při stejné akci na Konopišti a Angličan Oliver Fisher má v živé paměti své jediné vítězství na European Tour při loňském Czech Open v Čeladné.

Canon Pro Golf Series tentokrát odstartovala populární show Angličana Jeremyho Dalea (na snímku), který na driving range předvedl množství trikových kousků s vtipnými komentáři.
Pálit driverem na opačnou stranu či vertikálně, hrát dvěma holemi najednou nebo použít hůl jako tenisovou raketu nedělá Angličanovi žádný problém a publikum to náležitě ocenilo, stejně jako asistenci profesionálů. Oliver Fisher dostal za úkol přelobovat Dalea stojícího zády těsně před hráčem, a dokázal to. Horší úlohu měl Michael Campbell, když se pokoušel odpalovat z vysokých tyčí, na kterých ležely míče místo týček. Několik exemplářů totiž Daleovi přesekl, ale golfový kouzelník to očekával a reagoval smíchem.
Amatéři pak nastoupili k samotné hře, při níž se vedle nich střídali profesionálové. Všichni si pochvalovali kvalitu hřiště, na kterém se odehrál turnaj European Tour v roce 1997. Navíc vyšlo počasí, takže po turnaji se mohlo pokračovat exhibicí na dvě jamky, kterou absolvovaly dvojice složené vždy z profesionála a amatéra.
Greensome, kdy si hráči vybrali lepší drajv a pak se střídali v úderech, absolvovali nejlepší z amatérů, Marek Šulc (spoluhráč Michael Campbell), Milan Kapec (Oliver Fisher) a Blanka Dědečková (Helen Alfredsson).
Muži a také Alfredsson šli ze žlutých odpališť, amatérka mohla hrát z červených. Ženy zahrály na jedničce bogey šest, zatímco obě mužské dvojice měly birdie. Osmnáctku proti větru odehrály všechny tři páry v paru čtyři a remíza jako výsledek u mužů zůstala.
„Byla to skvělá akce a jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit. Pokud mi to zdraví dovolí, tak bych chtěla přijet příští rok do Česka na turnaj Ladies European Tour, který jsem se letos bohužel právě pro zdravotní problémy absolvovat nemohla," řekla Helen Alfredsson. „Na Česko mám ty nejlepší vzpomínky, takže když byla možnost přijet znovu, ani na chvíli jsem neváhal," uvedl Oliver Fisher. „Tahle akce a její formát je vždy příjemným oživením sezony," dodal Michael Campbell.

Text a foto: TZ


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...