veletrhNa tradičním veletrhu (letos 16.–19. ledna) jste pokaždé mohli najít golfové resorty, golfové cestovky a další subjekty, které chtěly nabídnout návštěvníkům golfovou inspiraci. Vypravili jsme se tam tedy zjistit, jak si golf vede letos.
Celkový trend veletrhu zůstal zachován. První den byl vyhrazen odborné veřejnosti a akcím ve stáncích zastupujících jednotlivé obce,

města a regiony. Odbornější stánky – cestovní kanceláře a mixovaná zastoupení různých mikroregionů, hotelů a zajímavostí, na jejichž pultech se kupily hromady mapek a prospektů, pociťovaly pomalejší rozjezd, ale jejich dny přišly v pátek a v sobotu.

KolbabaAbsolutním vrcholem veletrhu byla obsáhlá výstava obřích fotografií cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby. Některé z nich si můžeme prohlédnout na www.theworld.cz. Kolbaba je tradiční účastník a jeho expozice do zaměření veletrhu velmi dobře zapadá, tvoří něco jako kulturní nadstavbu.

A co golf?
Ten bylo potřeba hledat ještě víc než loni, kdy už se projevil jistý golfový odliv. Stabilní účastník veletrhů Darovanský dvůr nechyběl ani letos, na jednom ze stánků jste také mohli objevit nápis Golfový resort Kunětická Hora, ale jen mezi několika dalšími subjekty, které ten stánek propagoval.

V pavilonu cestovních kanceláří měla i letos zastoupení Dominikánská republika. Ačkoliv golfisté netvoří příliš významnou část návštěvníků, kteří v posledních letech z Česka do této karibské republiky proudí, poskytuje zastoupení velmi dobrý „golfový informační servis" – spojení je přes www.godominicanrepublic.com.

Kousek dál ve stánku Delfin travel prezentovali zajímavou nabídku zájezdů pro seniory nad 55 let (stačí jeden ze dvou) na Costa del Sol, přímými lety z Prahy do Málagy: pro golfistu představuje takový zájezd optimální zajištění cesty a pobytu, a kdo chce hrát, zorganizuje si golf na místě. Bagy za 15 euro jedna cesta, ani sama cena zájezdů nebyla vysoká. Obdobné zájezdy organizují i do Mar Menor (na půl cestě mezi Málagou a Barcelonou, samozřejmě i zde je řada golfových hřišť). www.delfintravel.cz.

Švýcarsko se prezentovalo v Letohrádku Mitrovských, před branami výstaviště. Zdejší nabídka nebyla sice přímo golfová, ale o to bohatší: Švýcarsko je zemí dovolených. A také sýrů – součástí prezentace byla i nabídka pravého švýcarského sýra Raclette. Víc o švýcarském golfu, zejména o nádherných hřištích vysoko v horách, se můžete dopátrat na www.mojesvycarsko.com.

Potřetí proběhla soutěž o nejlepší golfový balíček: hodnocena byla atraktivnost a kumulace služeb. První se umístil balíček Relax & Golf, který nabízí Relaxační a regenerační centrum Hluboká nad Vltavou, druhý skončil resort Ostravice (balíček PRO 2), třetí byl balíček Rodina na golfu, ten můžete pořídit v Hořehledech.

Tento výčet si určitě nedělá naděje na úplnost, vždycky může něco uniknout. Ve svém celku byl veletrh GO/REGIONTOUT 2014 zajímavý, stál určitě za návštěvu a dosti věrně zobrazoval nabídku domácích subjektů cestovního ruchu. A za pár týdnů čeká cestovatele pražský Holiday World!

Připravil: Ivo Doušek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...