hendigolf-akzentaAKCENTA CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace, se stala partnerem České golfové asociace hendikepovaných (CZDGA). Partnerství se týká jak CZDGA TOUR, tak také dalších činností asociace, která sdružuje více než 180 hráčů s různými druhy postižení.

„Zatímco s golfem se naše společnost spojuje teprve několik let, charitativní činnosti a podpoře hendikepovaných se věnujeme dlouhodobě. Velmi rádi jsme proto přijali nabídku CZDGA na partnerství. Je úžasné vidět, jak dokáží zdravotně znevýhodnění hráči s optimismem a zarputilostí bojovat se svým hendikepem – jak golfovým, tak životním. Pro řadu z nich se to stává cestou zpět do plnohodnotného života ," řekl k partnerství Milan Cerman, předseda představenstva společnosti AKCENTA CZ.

„Jsme velmi rádi, že se AKCENTA CZ stala pro tento rok našim partnerem. Sport hendikepovaných je stále mimo hlavní pozornost sponzorů, přitom je to ale právě sport, který pomáhá těmto lidem se poprat s nepřízní osudu a těžkostmi, které jim jejich postižení přináší," zhodnotil Tomáš Prouza, viceprezident České golfové asociace hendikepovaných, a dodal: „Praktickým příkladem může být speciální projekt Golf bez bariér, který jsme odstartovali v roce 2012. Jeho hlavní myšlenkou je umožnit co největšímu počtu dětí, mládeže a dospělých s tělesným (zdravotním) postižením přístup ke sportovní aktivitě - golfu hendikepovaných a tím jim usnadnit nejen sportovní, ale také sociální a společenské začlenění do běžného života a dění v místě jejich bydliště."

Více informací o CZDGA najdete na: www.czdga.cz
Více informací o společnosti AKCENTA CZ najdete na: www.akcentacz.cz

Text a foto: TZ, Jan Vlček


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...