Zájem o golfové zájezdy podle aktuální studie celosvětové sítě poradenských společností KPMG Golf Travel Insights 2012 stále stoupá. 60 procent dotázaných cestovních kanceláří zaznamenalo v roce 2011 nárůst počtu prodaných golfových zájezdů – oproti roku 2010 o 22 procent. Nejvyhledávanějšími destinacemi byly Španělsko, Portugalsko, Velká Británie a Irsko, zvýšenému zájmu se ale těšily i poměrně nové destinace jako Thajsko, Vietnam či Turecko. V České republice se dařilo hřištím zejména v okolí Prahy. Vidět na nich jsou ale převážně Češi, zahraničních zájemců je zanedbatelné množství.
„Golfové turisty při výběru zájezdu nejvíce zajímá kvalita hřišť v dané destinaci, v poslední době jsou ale stále citlivější také na cenu. Klíčovým faktorem pro ně stále zůstává dostupnost destinace – zda do ní existují přímé lety," uvádí Ondřej Špaček, Associate Manager, služby pro cestovní ruch a volnočasové aktivity, KPMG Česká republika.
Podle mezinárodní asociace golfových touroperátorů IAGTO golfová turistika stabilně roste a brzy překročí úroveň, které dosahovala před ekonomickou krizí. Těmto očekáváním odpovídá i skutečnost, že se zastavil pokles zájmu o golfové zájezdy. Snížení prodejů v roce 2011 uvedlo jen 12 procent cestovních kanceláří, zatímco v roce 2010 to bylo 54 procent. Ve srovnání s minulými roky se ale příliš nezměnila průměrná délka pobytu – stále se pohybuje mezi čtyřmi až sedmi nocemi. Přibližně 35 procent všech prodejů představovaly v roce 2011 skupinové rezervace, zpravidla pro osm až 12 osob.
Kromě tradičně vyhledávaných destinací má mnoho operátorů ve své nabídce zajímavé novinky: Itálii a Bulharsko. Z nestabilní situace v severní Africe (Egypt, Tunisko či Maroko) pak nejvíce vytěžily golfové země okolo Středozemního moře (Španělsko, Portugalsko, Francie, Turecko i zmiňovaná Itálie). Nejsilnějším trhem s golfovou turistikou je i nadále USA, pro Američany je však stále populárnější Argentina a Dominikánská republika.
Plné znění zprávy KPMG najdete ZDE>>>
O průzkumech
Průzkum Golf Travel Insights 2012 probíhal v lednu a únoru 2012 mezi 90 cestovními kancelářemi nabízejícími golfové zájezdy. V průzkumu bylo zastoupeno 35 zemí, 50 procent operátorů bylo z Evropy, 24 procent z Asie, 23 procent z Jižní a Severní Ameriky a zbylá tři procenta z ostatních kontinentů. Průzkumu Round and revenue trends in EMA 2011 se účastnilo 380 golfových hřišť, z nichž více než třetina pocházela z regionu EMA (Evropa, Střední východ a Afrika).
Zdroj: TZ, KPMG
|
Přihlášení Golf News
Kontakty
Redakce
Inzerce na www.golfinfo.cz
Inzerce v týdeníku Golf News
Inzerce v časopise Golf
Advertising in Golfinfo.cz in English
Advertising in Golf News in English
GOLF magazine profile in English
Profil časopisu Golf
Profil a ceník Ročenky Golf 2025/26
Profil Hot Travel Revue 2025
Profil Hot Equipment Revue 2025
Profil Hot Wellness Revue 2025
Austerlitz Golf Trophy 20.- 23.5.2025
Czech PGA Tour 2025
World Corporate Golf Challenge
Národní finále 13.8.2025
Kaskáda Golf Trophy 2.-5.10.2025
Grandfinále Czech PGA Tour 2025
CCB, spol. s r. o.
Okružní 19
638 00 Brno
šéfredaktor: Josef Slezák
e-mail: golfinfo@golfinfo.cz
mobil: +420 604 210 053
tel.: +420 545 222 774
RSS Sitemap Tvorba webových stránek Brno - Webservis © 2024. Všechna práva vyhrazena.
Zásady zpracování a ochrany osobních údajů.