AlbatrossPodle aktuální studie celosvětové sítě poradenských společností KPMG Golf Travel Insights 2012 golfové turisty Česko netáhne a hřiště až na výjimky nevydělávají. Přestože v Česku od roku 2000 zájem o golf stále roste, mnoho českých hřišť je i kvůli malému zájmu zahraničních golfových turistů ekonomicky nevýdělečných. Výjimku – podle květnového časopisu Forbes – tvoří pouze Albatross Golf Resort (na snímku) a Golf Resort Konopiště.

„Významnou roli hraje nejen cena a vybavení, ale i počasí. Česko má totiž během roku maximálně 200 hracích dnů, což je oproti hřištím zejména v jižní Evropě výrazně méně. Turisty může ovlivnit i zážitek ze hry – jiný pocit mají hráči při patování na hřišti v St. Andrews a jiný zase na obyčejné 'osmnátce' v Česku, " myslí si Ondřej Špaček.

V České republice je v současnosti okolo 50 000 registrovaných hráčů, kteří si mohou vybrat z 95 resortů. Zhruba polovina z nich nabízí hrací pole s 18 jamkami. Česká golfová federace se už řadu let snaží nalákat do svých řad co největší počet hráčů, ideálem je 100 000. Při dnešním počtu golfistů se však většina současných investorů, kteří se odhodlali postavit vlastní hřiště, potýká s ekonomickými problémy. V Česku je totiž dvakrát více hřišť, než by 50 000 golfistů potřebovalo.

Plné znění zprávy KPMG najdete ZDE>>>

O průzkumech
Průzkum Golf Travel Insights 2012 probíhal v lednu a únoru 2012 mezi 90 cestovními kancelářemi nabízejícími golfové zájezdy. V průzkumu bylo zastoupeno 35 zemí, 50 procent operátorů bylo z Evropy, 24 procent z Asie, 23 procent z Jižní a Severní Ameriky a zbylá tři procenta z ostatních kontinentů. Průzkumu Round and revenue trends in EMA 2011 se účastnilo 380 golfových hřišť, z nichž více než třetina pocházela z regionu EMA (Evropa, Střední východ a Afrika).

Zdroj: TZ, KPMG


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...