Golf aktuálně Politici sportují méně než většina Čechů, nejraději jezdí na kole, třetina z nich chce vyzkoušet golf

V oblíbenosti sportů vyhrál u veřejnosti fotbal a až za ním se umístila cyklistika a hokej. Naproti tomu politici mají nejraději cyklistiku, fotbal u nich skončil na druhém místě a na třetím lyžování. Hokej se u politiků dokonce nedostal ani do první desítky. Členové každé z větších parlamentních stran ovšem postavili na první příčku jinou sportovní aktivitu. Cyklistiku si nejvíc oblíbili občanští demokraté a členové TOP 09, zato sociální demokraté mají nejradši tenis. Komunisté za svůj nejoblíbenější sport označili fotbal.

Společná je pro politiky i veřejnost také touha, zahrát si golf a tenis. Golf by chtěla vyzkoušet více než třetina politiků a tenis zhruba 15 procent z nich. "Snad proto, že jsou tyto sporty oblíbené jako příležitosti k setkávání. Politici se ale nebojí ani náročnějších sportů, jako parašutismus, paragliding, potápění, nebo dokonce Formule 1," uvedl portál.

Čeští politici sportují v průměru dvakrát týdně, méně než většina Čechů. Nejraději mají jízdu na kole, zatímco u zbytku obyvatel Česka vítězí fotbal. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které zveřejnil portál SportCentral.cz. Nejvíce sportují občanští demokraté a nejméně sociální demokraté, ovšem rozdíly mezi jednotlivými stranami jsou jen malé.

Sportovní portál zjišťoval sportovní návyky nejprve na začátku září u zhruba 3400 obyvatel ČR a na začátku října také u více než 450 českých politiků. Ze srovnání vyšlo najevo, že většina Čechů sportuje častěji než politici. Obyvatelé Česka provozují nějaký sport v průměru třikrát týdně, ale politici jen dvakrát.

Ovšem měsíční útrata za sport je u politiků téměř o polovinu vyšší než u zbytku republiky. V průměru politici utratí za měsíc 517 korun, zatímco většina Čechů jen 352 korun.

V čem se veřejnost i politici shodli, jsou nejčastěji provozované sporty. Politici stejně jako ostatní Češi totiž hlavně jezdí na kole. Druhým nejběžnějším sportem už je však u většiny Čechů zase fotbal, kdežto u politiků plavání. Naprostá většina politiků se považuje za rekreační sportovce, pouze desetina uvedla, že sportuje závodně. Dvě procenta dotázaných prý nesportují vůbec.

Zdroj: ČTK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...