Golf aktuálně Politici sportují méně než většina Čechů, nejraději jezdí na kole, třetina z nich chce vyzkoušet golf

V oblíbenosti sportů vyhrál u veřejnosti fotbal a až za ním se umístila cyklistika a hokej. Naproti tomu politici mají nejraději cyklistiku, fotbal u nich skončil na druhém místě a na třetím lyžování. Hokej se u politiků dokonce nedostal ani do první desítky. Členové každé z větších parlamentních stran ovšem postavili na první příčku jinou sportovní aktivitu. Cyklistiku si nejvíc oblíbili občanští demokraté a členové TOP 09, zato sociální demokraté mají nejradši tenis. Komunisté za svůj nejoblíbenější sport označili fotbal.

Společná je pro politiky i veřejnost také touha, zahrát si golf a tenis. Golf by chtěla vyzkoušet více než třetina politiků a tenis zhruba 15 procent z nich. "Snad proto, že jsou tyto sporty oblíbené jako příležitosti k setkávání. Politici se ale nebojí ani náročnějších sportů, jako parašutismus, paragliding, potápění, nebo dokonce Formule 1," uvedl portál.

Čeští politici sportují v průměru dvakrát týdně, méně než většina Čechů. Nejraději mají jízdu na kole, zatímco u zbytku obyvatel Česka vítězí fotbal. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které zveřejnil portál SportCentral.cz. Nejvíce sportují občanští demokraté a nejméně sociální demokraté, ovšem rozdíly mezi jednotlivými stranami jsou jen malé.

Sportovní portál zjišťoval sportovní návyky nejprve na začátku září u zhruba 3400 obyvatel ČR a na začátku října také u více než 450 českých politiků. Ze srovnání vyšlo najevo, že většina Čechů sportuje častěji než politici. Obyvatelé Česka provozují nějaký sport v průměru třikrát týdně, ale politici jen dvakrát.

Ovšem měsíční útrata za sport je u politiků téměř o polovinu vyšší než u zbytku republiky. V průměru politici utratí za měsíc 517 korun, zatímco většina Čechů jen 352 korun.

V čem se veřejnost i politici shodli, jsou nejčastěji provozované sporty. Politici stejně jako ostatní Češi totiž hlavně jezdí na kole. Druhým nejběžnějším sportem už je však u většiny Čechů zase fotbal, kdežto u politiků plavání. Naprostá většina politiků se považuje za rekreační sportovce, pouze desetina uvedla, že sportuje závodně. Dvě procenta dotázaných prý nesportují vůbec.

Zdroj: ČTK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...