Dubaj_creek2Nákupy máte úspěšně za sebou, nechali jste se vlákat do víru nočního života, zavítali jste do poušti, kde jste se mohli seznámit s životem beduínů, a podstoupili jste i výstup na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa. Zbývá jediné, to, kvůli čemu jste vlastně tady – golf!

Ano, zní to trochu jako scifi, zvlášť když tyto končiny vnímáme jako kraj ropy a písku, ale když tu mohla vyrůst nejvyšší budova světa nebo lyžařská sjezdovka a když jeden bohatý šejk zvěčnil své jméno do písku tak, že je čitelné i z vesmíru, tak proč by tu nemohla vyrůst golfová hřiště.

Svou stopu „do písku“ tu otiskli i takoví velikáni jako Ernie Els, Colin Montgomerie nebo Greg Norman, jen není vidět z vesmíru..., ale to golfisty nijak netíží. To, že jsou zdejší golfová hřiště v prvotřídní kondici, víc než výmluvně dokládá fakt, že zde vyvrcholí finále nejvyšší evropské profesionální série, kdy se ti nejlepší hráči světa utkají o pořádně tučnou odměnu. Jak taková bitva vypadá, můžete sledovat i na vlastní oči, pokud se do Dubaje vydáte na golfový výlet s časopisem Golf. Během něho si čtyřikrát zahrajete a navštívíte vrchol evropské PGA – Dubai World Championship na hřišti Earth, jednom ze čtyřlístku jménem Jumeirah Golf Estates.

Jaká ochutnávka hřišť se bude servírovat? Přímo ve městě se nachází Dubai Creek & Yacht Club, který otevřeli již v roce 1993 jako druhé hřiště v Dubaji. Celý sportovní a zábavní areál se rozkládá na ploše 80 hektarů, na břehu řeky Creek přímo ve starém centru města.
„Manikúra“ obou zdejších hřišť, osmnácti- i devítijamkového je dokonalá. Jsou zalita vodou a obklopena datlovými i kokosovými palmami. Vyžadován je hendikep, v případě mužů minimálně 28, u žen alespoň 45, hráči by také měli dodržovat předepsaný dress code.

Hlavní budova patří k dominantám města a z mnoha míst podél řeky ji sotva přehlédnete – je navržena ve tvaru plachetnice tradičních arabských lodí, čímž odkazuje na významnou námořní tradici města, a tyčí se do výšky 45 metrů.
V odděleném jachtařském klubu můžete navštívit akvárium a součástí je hned šest restaurací, kde se servírují i lahodné mořské plody.

Další dva resorty najdeme na okraji města. První z nich je součástí plážového resortu Jebel Ali Golf Resort & Spa, pyšnícího se mimo jiné i 800metrovou soukromou pláží. Resort získal již řadu ocenění a pokud si potrpíte na luxus, výjimečný servis a komplexní relaxaci, pak jste zde na správné adrese. Vychází vstříc potřebám všech turistů bez rozdílu, protože až z padesátky denních aktivit si musí vybrat každý tu svou, ať už to bude třeba plavání s koňmi, návštěva zvířecího areálu nebo si jen vychutnáte některý z koktejlů přímo na pláži. Nádherný resort, kde budete hrát v prostředí stromů a keřů a budete obklopeni mnoha druhy exotických ptáků. K dispozici jsou dvě hřiště, devítka i osmnáctka, jejíž pět jamek je zakomponováno do prostředí solného jezera se třemi dřevěnými mosty. Na hřiště je povolen vstup pouze hráčům s hendikepem.

Druhým z resortů je Arabian Ranches Golf Club, situovaný v residentské čtvrti na okraji města. Unikátní hřiště vybudované přímo uprostřed pouště využívá přirozeného terénu a pod jeho designem je podepsán Ian Baker-Finch, jenž spolupracoval se společností věhlasného Jacka Nicklause. Klubovna se nese v duchu španělského koloniálního stylu a nabízí krásný výhled z terasy na hřiště a okolní poušť. V útrobách budovy zřídili i jedenáct komfortně vybavených pokojů, skýtajících výhled na hřiště a jezírka.
Opět je vyžadován hendikep, u mužů minimálně 28, u žen 36 a méně. Z důvodů bezpečnosti není dovoleno brát na hřiště nehrající doprovod, lpí se zde na dodržování vhodného golfového oblečení i obuvi.

Abyste byli v centru veškerého dění a na hřiště to neměli daleko, jeví se jako ideální ubytování v hotelu Ramada Chelsea Al Barsha. Vloni otevřený hotel se totiž nachází ve středu nového obchodního centra v Dubaji, v blízkosti známého nákupního střediska Mall of Emirates, které samo o sobě představuje často navštěvovaný cíl turistů. Skvělé služby jsou zde samozřejmostí, a tak už vám nic nebrání, abyste sbalili svou golfovou výbavu a vyrazili do víru dění.

Převzato z časopisu Golf, foto: CK Travel & Business Centre, Jebel Ali Golf Resort & Spa, Arabian Ranches Golf Club

Dubaj_polovina_vyska_kopie

VÝBĚR GOLFOVÝCH HŘIŠŤ

Hřiště přímo ve městě Dubaj

Emirates Golf Club (Majlis, Wadi) 18+18 Karl Litten , Nick Faldo, Jeremy Pern

Dubai Creek & Yacht Club 18+9

 

Hřiště na okraji Dubaje

Jebel Ali Golf Resort & Spa 18+9 Peter Harradine

Arabian Ranches Golf Club 18 Ian Baker-Finch

Nad al Sheba 18 Karl Litten

 

Speciální golfisty navržená hřiště

The Montgomerie, Dubai 18 Colin Montgomerie

Al Badia Golf Course 18 Robert Trent Jones

The Dunes 18 Ernie Els

Jumeirah Golf Estates 18+18+18+18 Greg Norman, Vijay Singh

Dubaj_Jumeirah_Golf_Estates

 

 

 

 

 

 

 

Další hřiště v Emirátech

The Abu Dhabi Golf Club 27 Peter Harradine

Yas Links Golf Course 18 Kyle Phillips

Al Hamra 18 Peter Harradine


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...