Rory insJsem přesvědčený, že kvalitní hra vychází z dobrých základů. Od ferveje po green vám proto odhalím pár jednoduchých věcí, na které je dobré klást důraz. Nejde o nic složitého, a tak mé rady snad pomohou každému.

1. Správné odtažení a nápřah
Železo vedu po neutrální dráze, přičemž si vždycky hlídám postoj v založení a abych stál kolmo k dráze švihu. Velký důraz kladu na odtažení hole, klíčový je však pohyb po spouštění hole z vrcholu nápřahu, grip i hlava hole se pohybují po stejné dráze. Důkazem toho je poté rovnovážný postoj v závěrečné fázi švihu.

2. Koordinace
Zatímco u dlouhé hry dochází k určitému oddělení horní a dolní části těla, v případě wedží je tomu jinak. Patrně nejtěžší část u pitche, respektive u rány nehrané plným švihem, je vést švih tak, aby obě paže a tělo pracovaly koordinovaně jako celek. Pohyb musí být klidný a horní i dolní část těla pracují synchronně.
Napomůže tomu, pokud levé chodidlo mírně vytočím vlevo, což je také účinná „brzda" proti laterálnímu pohybu. Zároveň zaujmu užší postoj, v případě širšího postoje byste totiž blokovali pohyb boků a pánve, čímž brzdíte rotaci jádra.

3. Hra s písmeny
Pro správný chip vám pomůže jednoduchá představa v podobě písmene „V", které tvoří vaše paže. Přidáte-li hůl, vznikne „Y". A tento tvar se snažím zachovat během švihu. Udržíte-li hůl v efektivní pozici během impaktu, máte vyhráno. Nepomáhejte míči do vzduchu „dloubáním" apod., činnost rukou a zápěstí omezte na minimum, práci za vás odvede hůl sama.

4. Nejen technika
Hodně jsem pracoval s Bradem Faxonem, jedním z nejlépe patujících golfistů. Pomohl mi chovat se na greenech víc instinktivně, namísto toho, abych neustále o patu přemýšlel technicky a snažil se zahrát dokonalý úder. Jamka je poměrně široká na to, aby do ní padl i ne úplně perfektní pat. Pokud se nebudete snažit být za každou cenu dokonalí, možná budete k patování přistupovat uvolněněji. Jediným cílem je dostat míček do jamky a je jedno, jak toho dosáhnete. Tak jsem si to v hlavě nastavil a pomohlo mi to.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Rozpor mezi hráčem a zapisovatelem

Dobrý deň prajem pán Slezák, prosím Vás, aké je pravidlo, alebo ako sa mám chovať v situácii,aká sa mi stala tento ví ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...