Rory insJsem přesvědčený, že kvalitní hra vychází z dobrých základů. Od ferveje po green vám proto odhalím pár jednoduchých věcí, na které je dobré klást důraz. Nejde o nic složitého, a tak mé rady snad pomohou každému.

1. Správné odtažení a nápřah
Železo vedu po neutrální dráze, přičemž si vždycky hlídám postoj v založení a abych stál kolmo k dráze švihu. Velký důraz kladu na odtažení hole, klíčový je však pohyb po spouštění hole z vrcholu nápřahu, grip i hlava hole se pohybují po stejné dráze. Důkazem toho je poté rovnovážný postoj v závěrečné fázi švihu.

2. Koordinace
Zatímco u dlouhé hry dochází k určitému oddělení horní a dolní části těla, v případě wedží je tomu jinak. Patrně nejtěžší část u pitche, respektive u rány nehrané plným švihem, je vést švih tak, aby obě paže a tělo pracovaly koordinovaně jako celek. Pohyb musí být klidný a horní i dolní část těla pracují synchronně.
Napomůže tomu, pokud levé chodidlo mírně vytočím vlevo, což je také účinná „brzda" proti laterálnímu pohybu. Zároveň zaujmu užší postoj, v případě širšího postoje byste totiž blokovali pohyb boků a pánve, čímž brzdíte rotaci jádra.

3. Hra s písmeny
Pro správný chip vám pomůže jednoduchá představa v podobě písmene „V", které tvoří vaše paže. Přidáte-li hůl, vznikne „Y". A tento tvar se snažím zachovat během švihu. Udržíte-li hůl v efektivní pozici během impaktu, máte vyhráno. Nepomáhejte míči do vzduchu „dloubáním" apod., činnost rukou a zápěstí omezte na minimum, práci za vás odvede hůl sama.

4. Nejen technika
Hodně jsem pracoval s Bradem Faxonem, jedním z nejlépe patujících golfistů. Pomohl mi chovat se na greenech víc instinktivně, namísto toho, abych neustále o patu přemýšlel technicky a snažil se zahrát dokonalý úder. Jamka je poměrně široká na to, aby do ní padl i ne úplně perfektní pat. Pokud se nebudete snažit být za každou cenu dokonalí, možná budete k patování přistupovat uvolněněji. Jediným cílem je dostat míček do jamky a je jedno, jak toho dosáhnete. Tak jsem si to v hlavě nastavil a pomohlo mi to.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...