Ror puttUčíte-li se techniku patování, která bude vhodná právě pro vás, je potřeba zohlednit dvě věci. Tou první je vyslat míč po křivce, kterou jste si zvolili, druhá spočívá v dobré kontrole rychlosti. Rorymu v turnaji obě tyto záležitosti do sebe zapadly. Kromě toho se vrátil k patru typu blade, se kterým získal čtyři majory, a přestal být příliš zaměřený na techniku – spoléhal na přirozený instinkt. Je to podobné jako při nadhazování míčku v baseballu nebo při střelbě v basketbale – také se soustředíte na cíl, aniž byste v tu chvíli přemýšleli o technice.

U Roryho vždycky poznáte, kdy je v zóně, jak z něho v takové chvíli vyzařuje sebevědomí. V Bay Hill působil dojmem, že promění každý pat. Abyste si na greenech počínali úspěšně, zkuste se držet tří uvedených doporučení.

1. Odhad a vizualizace
V mysli si vytvořte jasný obraz svého následujícího patu. Představte si, jak jede míček do jamky a kudy do ní vstoupí.

2. Do patu se ponořte
Jakmile jste připraveni odtáhnout patr dozadu, jediná věc, kterou v ten okamžik máte v hlavě, je obraz patu. Dovolte úderu, aby se naprosto shodoval s vaší představou. Nechte se tím absolutně pohltit. Vizualizace patu vám dovolí napřáhnout hůl a vést ji do míče přesně podle vašich představ. Nepřemýšlejte v tu chvíli, jak daleko půjdou paže v nápřahu a poté do míče.

3. Klidná hlava
Držte hlavu v klidu tak dlouho, jak jen to je možné, ideálně dokud míček zcela nezastaví. Zabráníte tím tomu, že jej pošlete po nezamýšlené dráze.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...