Rahm pisObčas člověk zahraje ránu, po které míček letí mimo žádoucí směr. Následně si vyslechne jen zklamané vydechnutí fanoušků poté, co míček dopadne do písečné překážky. Je to svým způsobem pochopitelná reakce, neboť pro většinu z přítomných diváků tyto rány bývají postrachem. Řeknu vám proto pár věcí, kterých je dobré se držet.

1. Bounce a akcelerace
Rána z písku vyžaduje, aby se úderová plocha hole v momentě impaktu nacházela ve stejné poloze jako na začátku nápřahu. Důvodem je udržení loftu hole, stejně tak musíte beze změny udržet i zaoblení dolní hrany hole – bounce. Pokud byste totiž holi dovolili, aby se v rukou otočila, ovlivníte tím, jak se bude chovat při průchodu pískem – v takovém případě by se ostrá přední hrana do něho zabořila, místo aby klouzala skrze písek.
Druhou podstatnou věcí, která s výše uvedeným souvisí, je zrychlení rukou v impaktu, čímž také zvýšíte šanci, že hůl udržíte ve správném úhlu. Jednoduše jde o to, že se rychlost švihu v průběhu úderu postupně zvyšuje a setrvačnost vynese paže do finiše. Pokud po zásahu míčku hřbet ruky v rukavici směřuje k cíli, je to důkaz, že ruce správně pokračují v práci setrvačností.

2. Pozice ve svahu
Při hře z písku do kopce musíte pozici těla přizpůsobit svahu. Amatéři v takových případech mnohdy zahrají „tlustou" ránu, při níž naberou písek příliš daleko za míčkem, takže ten nevystartuje strmě vzhůru a hrozí, že nepřekoná hranu bankru. Tajemství úspěchu se skrývá ve správném postoji. Trup musí být kolmo ke svahu a více váhy přenesete na zadní nohu. Cílem je švihnout tak, aby se hlava hole k míči pohybovala po ploché trajektorii a pískem prošla téměř vodorovně. Zaujměte mírně otevřený postoj, abyste si usnadnili prošvihnutí směrem k cíli. Samotný švih je pomalý a plynulý, abyste jím nenarušili rovnováhu. Ta je u těchto ran základ.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...