MerrickKdyž v turnaji přituhuje, pak nejtěžší ranou není dlouhý úder z bankru, vysoký odpal, dokonce ani náročný pat z kopce nebo delikátní čip nemusí představovat závažný problém.

Nejtěžší je přesvědčit sám sebe, že je lepší přihrát si na bezpečnou část ferveje v okamžiku, kdy vás to svádí „tlačit" míček až na green. Podobné situaci můžete čelit zejména na čtyřparech, kde lze první ranou atakovat green, případně na velmi dlouhých tříparech. Jediná rána vás dělí od možného úspěchu. Tasit drajvr, nebo hrát na jistotu? Neumíte si představit, jak velký tlak se pojí k první výhře. A je celkem jedno, zda jde o klubový šampionát nebo PGA Tour. Emoce a psychika jsou v tu chvíli vaší největší překážkou.

Přesně v takové situaci se ocitl John Merrick na desáté jamce Riviera GC během Northern Trust Open, kde stanul v play-off proti Charlie Beljanovi. Krátký čtyřpar měří jen 315 yardů (288 m), a tak mohl Američan klidně sáhnout po drajvru a poslat míček na přední část greenu. Pokud by uspěl, patoval by na eagle, případně by měl hned dvě šance na birdie.

Jako chlapec vyrůstal na podobných typech hřišť a také na Rivieře odehrál spoustu kol. Díky tomu si byl vědom, že elegantnější volbou z týčka je železo, kterým by měl zasáhnout levou část ferveje. A jak zamýšlel, tak učinil. Rána dlouhým železem mu vyšla perfektně, wedží poslal míč na jamkoviště a dvěma paty zahrál par.

Jeho soupeř zvolil pro odpal drajvr, ale ani druhou ranou se na green nedostal a po následné přihrávce mu jednopat nevyšel. Merrick ukázal, že sebevědomí i klid lze demonstrovat různě. Jeho sebedůvěru samozřejmě posílila i znalost hřiště, a třebaže jeho úder neaspiroval na ránu roku, ve zkoušce ze strategie uspěl na výbornou a právem slavil premiérové vítězství na PGA Tour.

S využitím zahraničních pramenů připravila: Petra Prouzová, foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...