jota
egypt

SM7Samotný název SM7 prozrazuje, kolikátá generace wedží Vokey se dostává do oběhu. Jakkoliv neuvěřitelně to zní, k dispozici máme již sedmou iteraci těchto holí, jedničky v segmentu wedží na PGA Tour. Jejich obliba a četnost vychází mimo jiné z velkého výběru řešení spodní části hole, tzv. grind nabízí výrobce v šesti provedeních.

F, což je jediný grind dostupný v loftech 46°–52°, 54° a 56° varianta jsou pak nejčastěji užívanou sand wedží na PGA Tour. Navržena je pro plný švih s kolmo nastavenou lící. Verze S vznikla na základě připomínek Stevea Strickera a je vhodná pro rány s kolmo nastavenou lící, oproti „efku" je o něco všestrannější. M volí hráči preferující rotaci líce přes otevření po její zavření, k D variantě se váže vysoký bounce a značná všestrannost, K má nejvyšší bounce, jde o výborný model pro hru z bankrů a zároveň vyniká tolerancí. L charakterizuje úzký půlměsíc podporující nejvšestrannější údery kolem greenu, z celé řady však nejméně odpouští.

Wedge Vokey SM7 vystihuje slovo všestrannost. Souvisí s velkým výběrem řešení spodku (6), dostatečným spektrem loftů (9) i bounce (5), snadno si tak najdete hůl odpovídající převažujícím podmínkám, které panují na vašich hřištích, i charakteru vašeho švihu.
Ve srovnání s předchůdci jsou SM7 trochu delší v případě nižších loftů, což pomohlo eliminovat kompromis mezi přesností (skórování) a délkou u loftů odpovídajících PW. Vylepšená trajektorie vychází z jemných úprav progresivního designu těžiště.
Míra rotace je otázkou drážek. Aby výrobce zaručil jejich delší životnost, přidali do výrobního procesu vlastní tepelné ošetření. Podobně jako Mizuno těží z bóru, tepelné zpracování v tomto případě zdvojnásobí životnost drážek.

3+1 aneb takové varianty povrchové úpravy máte na výběr. Držákem v této řadě je verze zvaná Tour Chrome, která činí polovinu z celkového prodeje. Nadčasová estetika, odolná povrchová úprava. Jet Black na bázi QPQ, tedy kalení, leštění a znovu kalení, figuruje v nabídce od modelu SM5, tentokrát přistoupili k ještě tmavší podobě. Výsledek v podobě „černé na černé" působí dramaticky a především na Tour se těší nemalé popularitě. Brushed Steel někteří popisují jako bohatší a tmavší verzi Steel Grey známou z SM6. Z existující palety barev byste úpravu zařadili zhruba mezi měděnou a šedou. K těmto třem verzím posléze přibyla i čtvrtá – Slate Blue – tedy břidlicově modrá.

Vzhledem k velkému výběru holí se doporučuje podstoupit fitting, na jehož základě vám odborníci doporučí ideální skladbu wedží s ohledem na váš švih i způsob hry. Získáte tak všestranné nástroje pro nejrůznější typy úderů, a to nejen pro hru z okolí greenů.

Stránky výrobce: www.vokey.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...