mg4Poslední přírůstek značky TaylorMade v segmentu wedží – Milled Grind 4, zkráceně MG4 – vysílá jasný vzkaz. A sice ten, že počasí, konkrétně déšť už na vás jen tak nevyzraje. Zapracovali totiž na vylepšení rotace při hře za deště a na mokrém povrchu.

Už čtvrtá generace wedží Milled Grind se opírá o zcela novou technologii podporující spin, díky tomu hole nabízejí dokonalou kombinaci kontroly rotace, všestrannosti i pocitu z rány. „Udělali jsme obrovský krok vpřed, pokud jde o možnost řídit rotaci míčku za mokra. Pomocí laseru jsme zdrsnili povrch líce, což vedlo k většímu tření a odvodu vlhkosti, takže jsme u ran hraných částečným švihem dosáhli optimální kontroly," popisuje hlavní benefit šéf sekce patrů a wedží Bill Price.

Technologie pracuje podobně jako vzorek pneumatiky, který poskytuje prostor pro odtékání vody, takže má pneumatika přímý kontakt s podkladem a lépe drží na cestě. V případě MG4 vzorek frézovaný v líci odvádí vlhkost a dovoluje míčku zůstat v kontaktu s úderovou plochou déle, takže mu udělíte více rotace.
Designéři dbali i na estetický dojem a zohlednili postřehy hráčů. Díky tomu je povrchová úprava mírně tmavší, což mírní odlesky. Úprava zadní geometrie pomohla změkčit pocit, tvar odpovídá požadavkům túrových hráčů. Přesunem hmoty za oblast zásahu dosáhli požadované trajektorie. To spolu s odpovídající mírou spinu a pocitem podpoří sebevědomí hráče.

V nabídce figurují tři hlavní varianty spodku – nízký (low/LB), standardní (standard/SB) a vysoký (high/HB) bounce. V závislosti na dynamice švihu si však můžete vybírat i alternativy v každé kategorii, což ve výsledku přináší šest verzí. K tomu přidejte samostatný model Tiger Woods (TW) v loftech 56° a 60° s konstrukcí spodku inspirovanou samotným Tigerem.
Na výběr máte ze dvou povrchových úprav (satén/chrom a matná černá/pouze SB). Lofty začínají na 46° a ve dvoustupňových rozestupech jdou k 60°. 46° a 48° jsou k dostání pouze ve standardu. Wedge osadili šaftem True Temper Dynamic Gold Tour Issue (115 g) a kulatým gripem Lamkin Crossline 360. Na trh hole dorazily začátkem září a cena za kus odpovídá 200 euro. Za příplatek 20 euro můžete svou wedge personifikovat.

Stránky výrobce: www.taylormadegolf.eu

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...