Pravidla Stalo se na Čeladné aneb Pokračování ve hře provizorním míčem

ilustrace palec dolu 750Hráčka zahrála drive do lesa, a proto zahrála provizorní míč. Když přišla k lesu, zjistila, že oblast, do které zahrála, je označena červenými kolíky jako trestná oblast. Když původní míč v lese do tří minut neobjevila, zvedla provizorní míč, dropla trestnou oblast a jamku dohrála tímto dropnutým míčem. Následně byla diskvalifikována. Odpovídá to pravidlům? Renata.

Pro správné řešení je potřeba rozdělit si situaci do dvou samostatných – navzájem se však podmiňujících kroků.
1) Tím prvním je určení, zda hráčka měla právo zahrát provizorní míč.
2) Pokud ano, pak je potřeba rozhodnout, zda se provizorní míč stává míčem ve hře, nebo musí hráč pokračovat ve hře původním míčem.

1) Pokud hráčka nevěděla, že je les označen jako trestná oblast, ani jí to nikdo neřekl + se hráčka měla právo domnívat, že míč může být v lese ztracen (nebude ho schopná identifikovat do 3 minut) - pak měla právo hrát provizorní míč.

2) Pokud měla hráčka právo zahrát provizorní míč a pak když došla na místo, zjistila, že je míč téměř jistě (stačí 95% pravděpodobnost) v oblasti označené jako trestná, pak MUSÍ ukončit hru provizorním míčem a řešit míč původní. To znamená třeba si dropnout.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...