Golf ve světě

Woods žezlo (zatím) nepředal

I když nejvýhodnější výchozí pozici před finálovou rundou turnaje The Players Championship měl vloni nejlepší Evropan Lee Westwood, zdaleka nemohl tvrdit, že má výhru v kapse. Domácí pak čekali, co po nadmíru nadějné sobotě (66 ran) předvede Phil Mickelson, který za jistých okolností mohl sesadit z pozice světové jedničky Tigera Woodse. Nakonec ale všechny favority překvapivě „roztrhal“ Tim Clark a nejlepším výsledkem závěrečného kola (67/-5) si v nejlépe dotovaném turnaji PGA Tour (9,5 miliónu USD) došel pro titul, o ránu před Robertem Allenbym a o dvě před třetím Lucasem Gloverem.

Výsledky turnaje

V Mexiku vládla Ai Miyazato

Už třetí letošní titul přidala do své sbírky japonská golfistka Ai Miyazato, když na dva úspěchy v úvodních turnajích sezony navázala nyní v Mexiku na podniku Tres Marias Championship. V turnaji zvítězila s náskokem jediné rány před Stacy Lewis a také díky tomu si pojistila vedoucí příčku finančího žebříčku, kde nyní vede o více než 130 tisíc dolarů před Yani Tseng. Dvě rány na vítězku ztratila třetí Michelle Wie (275/-17).

Výsledky turnaje

Quiros navázal na úspěch Garcíi a Ballesterose

Osm let čekali Španělé na domácího vítěze Open de España. Teprve v neděli ale jejich přání vyslyšel Alvaro Quiros, který si pro titul došel až v rozehrávce proti Jamesi Morrisonovi z Anglie, a navázal na předchozí úspěchy svých krajanů Sergia Garcíi a Seva Ballesterose. Angličan hned na první dodatečné jamce skončil druhou ranou ve vodě, čímž Quirosovi hodně pomohl. Španěl touto nabídkou nepohrdl a na EPGA Tour si připsal čtvrtou výhru.

Výsledky turnaje

Woods neprošel cutem a schytal to od diváků

Fantastický víkend zažil na turnaji Quail Hollow Championship talentovaný mladíček Rory McIlroy. Severoirský golfista sice tak tak prošel cutem, ale jako by ho tato skutečnost „nakopla“ do dalších bojů. Po třetí rundě (66/-6) už vystoupal na 7. pozici, z níž mohl pomýšlet na zteč vedoucí příčky, třebaže na vedení ztrácel čtyři údery. Když pak ve finále předvedl dokonalé one man show, nástřelem 62 ran se vyšplhal na nejvyšší příčku (celkem 273/-15) a druhého Mickelsona, vítěze letošního Masters, za sebou nechal o čtyři rány.

Výsledky turnaje

Nejčerstvější zprávy od Heleny Woodcock

Letošní Open Championship bude v mnoha ohledech nej. Nejstarší hřiště světa bude doslova protkáno nejmodernější technologií, aby bylo zaručeno dokonalé zprostředkování golfového zážitku lidem na místě i u televizních obrazovek. Poprvé v historii bude televizní přenos probíhat ve vysokém rozlišení (high definition). Old Course se také stane prvním hřištěm na světě, jež bude mít po celém svém obvodu instalován optický kabel, umožňující snadnější a efektivnější přenos digitálních dat včetně videa a fotomateriálu. Tribuny pro diváky, které se v tuto chvíli začínají stavět, budou čítat 21 500 míst, což je nejvíce v historii Open Championship, a představitelé R&A odhadují, že turnaj navštíví přes 200 000 golfových nadšenců z celého světa, tedy více než v roce 2005…
Letošní Open Championship slibuje být opravdu mimořádné. Veškeré informace o turnaji jsou k dispozici na www.opengolf.com. Stránku loni navštívilo přes 3 miliony uživatelů. K dispozici je zde nejen kompletní výsledkový servis, ale také historie Open Championship od roku 1860, archiv pohyblivých fotografií od roku 1914 a řada dalších zajímavých informací.

Stránky Open Championship

Stránky Golf Communications International

Favorizovaný Els nezvládl závěr

Dlouhých sedm let se Australan Marcus Fraser pokoušel přidal na EPGA Tour svůj druhý titul do sbírky. Sen o další výhře si splnil až včera, když se dočkal na Ballantine´s Championship. V turnaji, který narušovala nepřízeň počasí, a proto se nakonec odehrála pouze tři kola, už svou šanci nepustil a s nástřelem 204 ran zvítězil o čtyři údery před svým krajanem Brettem Rumfordem a Garethem Maybinem ze Severního Irska (oba 208/-8).

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...