Golf ve světě

Woods čelil smršti otázek

Velikonoce jsou za námi, ale první major roku teprve začne. Už ve čtvrtek startuje nejsledovanější turnaj roku – Masters. Díky návratu světové jedničky bude letos ještě zajímavější, svým způsobem půjde o cirkus, jak se shodují všechna média, ale žádné velké „bulvární“ senzace se čekat asi nedají. A to je dobře. Tiger má za sebou první těžké testy. Po nedělním příjezdu do Augusty se dočkal příjemného přijetí od svých kolegů, s nimiž hrál cvičná kola (Couples, Furyk, O´Meara, Stricker – všichni jeho přátelé), i diváci ho přijali vesměs kladně, což Woods později kvitoval: „Když jsem přišel, nevěděl jsem co očekávat. Publikum je tu každý rok velmi slušné, ale tohle mě úplně dostalo," řekl. Především má ale za sebou dlouho očekávanou 30minutovou tiskovku se zástupci všech akreditovaných médií.

Jihoafričan má druhý titul v řadě

Ernie Els už žádné drama nepřipustil a na Arnold Palmer Invitational přidal do sbírky svůj druhý letošní titul, když ten první vybojoval před čtrnácti dny na World Golf Championships-CA Championship. Finálová runda se sice kvůli bouřce přerušila, ale zkušený Jihoafričan si náskok dvou ran na zbývajících čtyřech jamkách pohlídal. Výhra ho vynesla do čela průběžného hodnocení PGA Tour (1 320 bodů), kde předstihl Steva Strickera (927), třetí pozici drží Dustin Johnson (833).

Výsledky turnaje

Světová jednička stále ve stínu

Dva dosud odehrané podniky LPGA Tour se staly kořistí Ai Miyazato, a tak bylo zajímavé sledovat, zda Japonka na Kia Classic nezavrší hattrick. Nestalo se, Miyazato solidně zvládla jen dvě kola, což nestačilo na lepší než dělenou 39. pozici. Šance se chopily jiné účastnice, nejpevněji ji pak sevřela Hee Kyung Seo, startující na základě pozvánky od sponzora. Svým soupeřkám unikla o propastných šest ran (276/-12) a 255 tisíc dolarů za premiérovou výhru na okruhu LPGA bylo doma.

Výsledky turnaje

Els útočí na další titul

Na světových kolbištích to zatím vypadá na víkend ve znamení Jihoafričanů. Po titulu Louise Oosthuizena na EPGA útočí na zámořské PGA Tour na vítězství také jeho krajan Ernie Els. Ten už měl na své pronásledovatele pět ran k dobru, ale nakonec se v průběhu finálové rundy jeho náskok ztenčil na dva údery. Kvůli nepřízni počasí se však turnaj bude dohrávat dnes večer a Else čekají ještě čtyři jamky. Pokud uspěje, získá druhé prvenství v řadě, když to první vybojoval před 14 dny na World Golf Championships-CA Championship.
Průběžnou druhou příčku zatím drží domácí Kevin Na, o třetí místo se s odstupem tří ran na vedení dělí Ernieho krajan Retief Goosen a Američani Ben Curtis a Chris Couch.

Průběžné výsledky turnaje

…a míří na Maters

Louis Oosthuizen se konečně dočkal prvenství na EPGA Tour, o které už v minulosti několikrát usiloval, a zároveň se díky premiérovému titulu podívá za dva týdny i na Masters, úvodní major roku.
Na hřiště Parador de Málaga Golf vstupoval do finále z pozice lídra a vedení v turnaji už nepustil. Za ním se s odstupem dvou ran seřadili Richard Finch a Peter Whiteford (oba 266/-14), čtvrtou pozici se ztrátou dalších dvou ran dělili Francesco Molinari a Robert Coles.

Výsledky turnaje

Oosthuisen ve finále nestačil

Napínavé finále turnaje Hassan II Trophy pro sebe rozhodl Velšan Rhys Davies, když si šest jamek před koncem vybudoval náskok, který dokázal udržet až do cíle. Celkově zahrál 25 úderů pod par a o dvě rány za sebou udržel Louise Oosthuizena. S odstupem dalších pěti ran se na třetím místě seřadili Thomas Levet, Ignacio Garrido, Mikko Ilonen a Thomas Aiken (všichni 273/-18).

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...