Lewis OpenPoslední kapitolu pohádkové příběhu o čtyřech majorech v jedné sezoně světová jednička Inbee Park nenapsala. Už po dvou kolech bylo totiž zřejmé, že to s útokem na nejvyšší příčku RICOH Women´s British Open bude mít hodně obtížně. Své nejlepší kolo předvedla na úvod (69), ale i tak se ve startovním poli našlo dost lepších hráček. Otázka, zda Park jako první žena v historii ovládne čtyři majory v jediné sezoně, tak byla zodpovězena poměrně záhy.

Naopak do posledních chvil nebylo zřejmé jméno vítězky, neboť v závěrečném nedělním maratonu, kdy hráčky nejprve dohrávaly nedokončené třetí kolo, aby se vzápětí vrhly vstříc finálové rundě, se pořadí na čele hodně přesýpalo. Vítězné skóre nakonec osmi údery pod par v součtu čtyř kol stanovila bývalá světová jednička Stacy Lewis a z kolébky golfu si odvezla jeden z nejcennějších titulů v kariéře.

Druhý skončil jihokorejský dvojblok ve složení Hee Joung Park a Na Yeon Choi (obě 282/-6), o čtvrté místo se podělily nejlepší Evropanka Suzann Pettersen a Morgan Pressel, jež na vítězku ztratily tři rány.

Kompletní výsledky turnaje zde

Stacy Lewis slaví v kolébce golf. Foto. Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...