Dufner PGAOd roku 2010 skončil na majoru čtyřikrát mezi pěticí nejlepších a nejednou byl vzpomínán mezi možnými favority. A právě na PGA Championship, kde před dvěma lety končil druhý, dokázal Jason Dufner dotáhnout své snažení do vítězného konce. Šestatřicetiletý rodák z Clevelandu zahrál na půdě Oak Hill CC v Pittsfordu 10 ran pod par a o dva údery udržel za zády svého krajana Jima Furyka.

Dufner tak dal zapomenout na svůj kolaps z před dvou let, kdy skončil druhý, přičemž titul pustil z rukou na závěrečných čtyřech jamkách. „I když to bylo dávnou za mnou, jizvy zůstávají. Člověka to až bodne, když si uvědomí, že mohl mít major doma. Díky bohu, že se mi to nakonec povedlo," oddechl si čerstvý šampion.

Další dvě příčky si rozdělili Švédové. Ttřetí skončil v poslední době velmi dobře hrající Henrik Stenson, který po Open zářil i na posledním majoru roku (273/-7). O ránu více uhrál Jonas Blixt a postaral se o jedno z překvapení turnaje.

Překvapivá, nikoliv však v pozitivním slova smyslu, byla i umístění dvou domácích favoritů. Čerstvý vítěz Open Phil Mickelson se marně hledal v průběhu celého klání. Nakonec se umístil téměř u samého dna, na děleném 72. místě.
Po naději, kterou svým fanouškům nabídl v generálce na tento turnaj, zklamal i Tiger Woods. Podobně jako Mickelson ztrácel na nejlepší od úvodního kola a dělené 40. místo s propastným odstupem 14 ran na Dufnera bude sotva považovat za solidní počin.

To Rory McIlroy možná zaznamenal obrat k lepšímu. Z turnaje si odváží dělené osmé místo a konečně dokázal držet konstantní formu v průběhu celého klání.

Kompletní výsledky turnaje zde

Vítězný Jason Dufner slaví zisk prvního majoru. Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...