Koepka obhajobaPřesně těmito slovy by se dala stručně charakterizovat letošní mise Brookse Koepky na PGA Championship. Američan v úvodních dvou kolech doslova drtil své protivníky, zvlášť úvodních 63 úderů jasně naznačovalo, že to s obhajobou titulu myslí zcela vážně. Před finálovým dnem tak vedl o luxusních sedm ran. Náskok, jaký se snad nedá prohospodařit...

Přesto finálové kolo nabídlo drama a z pohledu Koepky místy připomínalo noční můru. Na druhé devítce obhájce pořádně klopýtal a od jedenácté po sedmnáctou jamku si připsal pět bogey. A kdo ví, jak by to bylo, pokud by jeho pronásledovatele Dustina Johnsona nestihl podobný osud.

Johnson výborně odstartoval a na první devítce srazil skóre o tři rány, na té druhé bohužel zaváhal. Osudnými se mu staly chyby na šestnácté a sedmnácté jamce, kde shodně připsal bogey. Nebýt toho, mohl strádajícího Koepku potrápit více. Nakonec se musel spokojit s druhou příčkou, dvě rány za vítězem.

Dělenou třetí pozici vybojoval Jordan Spieth, jenž tak dal zapomenout na zatím nevalný průběh sezony, a Patrick Cantlay. Americkou nadvládl pak prorazil poněkud překvapivě Angličan Matt Wallace (-2), který rovněž dosáhl na dělené třetí místo. Z dalších favoritů se v průběhu turnaje lepšil Rory McIlroy – po slabším začátku stoupal pořadím až k dělené osmé příčce.

Naproti tomu favorizovaný Woods neprošel cutem, stejný osud stihl i Garcíu, Furyka, Kaymera, Bubbu Watsona, Poultera, Brysona DeChambeau či Reeda.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2019/pga-championship/leaderboard.html

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...