MorikawaO Dustinu Johnsonovi, třebaže už ví, jak chutná výhra na majoru, je známo, že poslední rundy na turnajích „velké čtyřky" nejsou jeho doménou. PGA Championship, netradičně hrané jako první major sezony, to svým způsobem potvrdilo. Dílem i proto, že všechny favority dokonale zaskočil bezchybným výkonem kalifornský rodák Collin Morikawa. Na druhý pokus vybojoval svůj první major, když za zády udržel protivníky zvučných jmen.

Výhru Morikawovi na náročných greenech TPC Harding Park vyneslo třináct ran pod par, druzí Dustin Johnson a Paul Casey, toužící po premiérovém majoru, zaostali o dva údery. Finále přitom nabídlo velmi dramatický průběh. V době, kdy se pozdější vítěz postavil na čtrnácté odpaliště, bylo ve vedení hned šest hráčů. Právě zde se začal lámat chleba, když třiadvacetiletý Morikawa vyvázl z obtížné situace berdíkem, na krátké šestnáctce pak přidal eagle a dostal se na -13. Vzápětí na těžkém tříparu atakoval dlouhým patem další birdie, ale nakonec se musel spokojit s parem, stejný výsledek si odnesl z poslední jamky, kde už ale věděl, že se právě dočkal zatím své největší chvíle v kariéře.

Pro Morikawu je to druhý titul z PGA Tour, když první vyválčil v play-off Workday Charity Open proti Justinu Thomasovi. „Cítil jsem se od začátku velmi dobře, vyhrát zde v San Francisku, v mém druhém domově, to je něco mimořádného. Cítím se jak v sedmém nebi a je těžké vyjádřit slovy, co to pro mne znamená. Získat major je snem každého golfisty a mně se to podařilo hned v začátku kariéry. Věřím, že mi to dodá sebevědomí a navnadí mě to do dalších turnajů," svěřoval se nadšený Colin Morikawa.

Čekání na první major naopak protahuje třiačtyřicetiletý Paul Casey, který však své vystoupení hodnotil kladně a uznal kvality vítěze. „Jsem se svou hrou spokojený, zůstal jsem klidný, hrál jsem soustředěně. Musím jen smeknout před tím, jak Colin na šestnáctce odpověděl na mé birdie eaglem. Hned jak se objevil nedávno na Tour, my zkušenější jsme zbystřili, a dnes ukázal, že si tu pozornost zaslouží!"

Čtvrté místo si pak podělili další favoriti, mimo jiné Bryson DeChambeau, který finále odstartoval dvěma berdíky, nebo Jason Day, které doplnili Tony Finau, Matthew Wolff a Scottie Scheffler.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/us-pga-championship-2020/leaderboard

Foto: EPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...