Rose TurkJustin Rose se po úspěšné obhajobě prvenství z Turkish Airlines Open ze série EPGA Tour vrací na pozici světové jedničky, kde vystřídá Brookse Koepku. Na hřišti Carya Golf musel o titul bojovat až v rozehrávce, v níž narazil na Číňana Li Haotonga (oba -17). Před začátkem závěrečné rundy sice na svého rivala ztrácel tři údery, ale manko smazal. Rozuzlení nakonec přinesla hned úvodní dodatečná jamka, na níž čínský golfista zahrál bogey proti Angličanově paru.

„Trvalo mi dvacet let, než jsem dokázal obhájit výhru, takže se cítím báječně," pochválil se Rose, který tak v krátké době opět třímá žezlo pro nejlepšího hráče planety. Poslední dobou jsem zažíval neděle, kdy jsem spíš sbíral ceny útěchy," připomněl neúspěšné play-off FedEx Cupu, po kterém se stal světovou jedničkou. „Jsem proto rád, že jsem se znovu zapsal mezi vítěze. Skvělé na tom všem je, že ačkoliv jsem dosáhl na vysněné mety, stále mám prostor pro zlepšení. Ostatně je mi teprve osmatřicet let. Hlavním cílem jsou nyní majory."

Třetí místo si v turnaji, zařazeném do Rolex Series, vybojoval Belgičan Thomas Detry a Španěl Adrian Otaegui. Na dvojici nejlepších ztratili dvě rány. Po delší odmlce o sobě dala vědět pátým místem také bývalá světová jednička Martin Kaymer z Německa.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018088/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: TaylorMade/Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...