Miyazato_aiI ženy mají turnaj považovaný za pátý major. Je jím francouzský Evian Masters, který se může společně s US Open pochlubit nejvyšší dotací v ženském profesionálním golfu. Z celkového koláče 3 250 000 dolarů si nakonec největší díl ukrojila někdejší světová jednička Ai Miyazato a navázala zde na svůj dva roky starý triumf.
V současnosti světová desítka udržela za zády o dvě rány Stacy Lewis.

Malá vzrůstem, zato s velkým srdcem. I taková je vítězná Japonka, která se velkou, pokud ne celou, část ze své výhry ve výši bezmála půl miliónu dolarů rozhodla věnovat krajanům ze severu Japonska, které v březnu postihlo ničivé zemětřesení.
Šestadvacetiletá rodačka z Okinawy ostatně nosí na čepici stužku, která propaguje nadaci, již založila se svými krajankami působícími rovněž na okruhu Mikou Miyazato a Momokou Ueda. „Díky této stužce jsem v mysli pořád s Japonskem a je to pro mě motivace, abych hrálo co nejlépe,“ vysvětlovala bývalá nejlepší hráčka světa a vloni pětinásobná vítězka na okruhu LPGA Tour, zároveň však přiznala, že je pro ni za těchto podmínek náročné soustředit se jen na golf.
Na Evian Masters to však dokázala a vyrovnanými výsledky (68, 68, 67 a 70) si došla pro titul z turnaje, který je její nejoblíbenější.

Japonská golfistka pózuje s vítěznou trofejí, kterou získala už podruhé v kariéře. Foto: LET

Výsledky turnaje


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...