ilu-advice-750Ti, kdo golf hrají, to vědí. Golf je těžký. A jedním dechem ti nejzkušenější dodávají, že se nedá naučit. Dokonale synchronizovat všechny úkony nutné k perfektnímu švihu a přesné ráně během zhruba dvou vteřin, to není ani trochu snadné. Dá se ale pracovat na tom, aby náš švih byl stále lepší a jistější. Zkuste do své hry a tréninku zapracovat několik zdánlivě prostých rad. Ne od nás, ale od jednoho z Top 100 trenérů v USA Michaela Hunta.

Příliš mnoho myšlenek škodí
Příliš mnoho myšlenek v hlavě v okamžiku, kdy stojíte nad míčkem, může vést doslova k paralýze švihu. Myslete jen na jednu věc a držte se jí. Nekomplikujte si už tak dost složitou hru.

Spěchejte pomalu
Je fajn hrát svižně, ale kolikrát jste zbytečně spěchali rychle odehrát ránu, aniž byste vzali v potaz třeba to, že čelíte silnému protivětru. Místo toho, abyste bezhlavě míček odpálili, vezměte si vteřinu dvě na analýzu větru, pozice míčku, převýšení a dalších faktorů, které mohou ovlivnit let míčku.

Ujistěte se, že míříte na cíl
Může se to zdát jednoduché, ale ujistěte se, že míříte tam, kam si myslíte, že chcete mířit. Na drivingu k tomu využijte zarovnávací tyče. S jejich pomocí odhalíte, zda míříte tam, ka si myslíte, že míříte.

Vylaďte postavení nad míčkem
Dejte si práci a vylaďte své postavení nad míčkem. Tak abyste nestáli příliš daleko, nebo naopak příliš blízko. Při špatném postoji jen těžko trefíte dobrou ránu.

Zkraťte čas nad míčkem
Nestůjte nad míčkem příliš dlouho. Může to způsobit, že se vaše hlava zahltí přemírou myšlenek. Viz bod výše. Pokud stojíte nad míčkem více než je zdrávo, ustupte od něj, přeskupte myšlenky a vraťte se do hry.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...