beroun-tipsport-750Tipsport Czech Ladies Open patří mezi rekordní počet 21 turnajů, které letos díky nákupu práv z Ladies European Tour i vlastní produkci odvysílá stanice O2 TV Sport. Vrchol golfové sezony se odehraje 24. – 26. června již potřetí v Royal Beroun GC a je jednou z priorit nového programu sportovního kanálu.

O2 TV Sport získala exkluzivní práva na Ladies European Tour pro sezony 2022 a 2023 právě v době, kdy se český dámský golf začíná prosazovat ve stále větší míře. Karty pro letošní sezonu mají profesionálky Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová. Ty se také účastní prvního turnaje LET 2022, Magical Kenya Ladies Open. Jehož dvě finálová kola, v sobotu 12. února od 13.00 do 16.00 a v neděli 13. února od 12.30, uvidí diváci O2 TV Sport v přímých přenosech.

Rekordně obsazená i dotovaná sezona Ladies European Tour má celkové prize money 24,5 milionu eur. Částkou 200 000 eur a tradičně kvalitním startovním polem do něj opět přispěje i Tipsport Czech Ladies Open. Tento turnaj loni ve vlastní produkci vysílala O2 TV Sport jako svůj první golfový přenos vůbec.

„Těší mě, že s turnajem Tipsport Czech Ladies Open můžeme součástí přelomového projektu O2 TV Sport. Ladies European Tour čeká v mnoha ohledech rekordní rok. Celoroční vysílání v takové podobě nemá obdoby a je mimo jiné důkazem, že českému golfu roste velmi slibná nová generace hráček," řekl promotér turnaje Luboš Koželuh, majitel společnosti Premier Sports.

Na turnajích LET by se měly objevit i Tereza Koželuhová a Šideri Váňová. Největším lákadlem pro českého fanouška může být předpokládaný berounský start Kláry Spilkové. Jako jediná z Češek vyhrála turnaj Ladies European Tour, byla členkou LPGA a letos bude působit na druhé americké sérii Epson Tour.

„Podařilo se nám získat práva na dvacet turnajů z celé série Ladies European Tour 2022. Samostatným přenosem O2 TV Sport a zároveň vrcholem pro český golf bude opět Tipsport Czech Ladies Open v Berouně. Na tento turnaj připravujeme bohatý doprovodný program spolu se zajímavými hosty v našem studiu," prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

V komentování přenosů O2 TV Sport se budou střídat Klára Janáčková a Čeněk Lorenc. Expertkami v přenosech a studích budou Zuzana Boučková Mašínová, první česká členka Ladies European Tour, a Eva Koželuhová, profesionální golfistka a trenérka s herními zkušenostmi jak z LET, tak LET Access Series.

Zdroj: TZ
Ilustrační foto: Luboš Koželuh s loňskou vítězkou


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...