ilu-advice-750Prošel si tím každý, kdo kdy hrál a hraje golf. Na drivingu pálíte jednu skvělou ránu za druhou, pak přijdete na odpaliště první jamky plni sebevědomí, že si hřiště dneska podáte, jenže místo toho hned první rána letí daleko mimo plánovaný cíl. Místo nadšení žadoníte o mulligan. Možná vás tahle situace nepotká hned na prvním odpališti, ale třeba uprostřed čtvrté fairwaye. Ať tak, či onak, s tím, že některá rána nevyjde podle plánu, se musí počítat. A rozhodně se nenechte ovládnout zlobou a vztekem. Za prvé to nepomůže vašemu golfu a za druhé, nikdo nechce strávit s naštvaným a nadávajícím golfistou ve flightu třeba další čtyři hodiny. Rozhodně je lepší být dopředu připravený na to, že každý golfový úder nemůže být dokonalý. Co ale s tím, abychom se dokázali přenést přes ty nepovedené rány? Nabízíme tři triky, jak na to...

Nezdráhejte se naštvat
Může to znít trochu v rozporu s řádky uvedenými výše, ale není. Ostatně i hněv je přirozená reakce na některé okamžiky a ne vždy se dá zcela ovládnout. A než v sobě emoce dusit, je lepší je upustit.
Nabízíme recept Paula Tesoriho, caddieho jednoho z nejlepších profesionálů na světě Webba Simpsona. Oba své okamžiky hněvu nazývají „off-time". Znamená to, že se můžete naštvat po nepovedené ráně, jak chcete, ale pouze na deset vteřin. Pak už zase s čistou hlavou přistoupit k další ráně. Prý to funguje...

Pomalu dýchejte a představujte si rány
Pomalé nadechování a vydechování může zpomalit váš srdeční tep po mizerném odpalu a tím vyčistit vaše myšlenky. Jakmile máte kontrolu nad svým tělem i myšlenkami, představte se ránu, kterou jste chtěli odpálit, udělejte cvičný švih a jděte dál. Pokud myšlenky na špatný odpal nevypudíte, bude vaše další rána nejspíš ještě horší.

Zaměřte se na něco jiného kolem sebe
Lidská mysl je mocný nástroj, který je schopen akumulovat tisíce myšlenek denně. Po nepovedené ráně se zkuste soustředit na něco, co vůbec nesouvisí s golfem. A čím je to jednodušší, tím lépe. Třeba na mrak, nedaleký strom, nebo sáhněte pro svačinu do bagu.

A ještě jedna věc. Myšlenky i to, jak sami se sebou při golfu mluvíte, hrají velkou roli v tom, jaké kolo odehrajete. Pokud vnímáte hru negativně, nebude vaše kolo dobré. Vaše podvědomí je mocnější, než si myslíte. Zůstaňte pokorní, ale golf si rozhodně užívejte.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...