NovAm-FriedreichKdo jiný by vás mohl s novinkami na Nové Americe seznámit lépe než prezident klubu a majitel resortu Stephan Friedreich. I když je z jeho slov zřejmé, že se věnovali z velké části zázemí areálu, zdaleka to není konečná. V blízké či vzdálenější budoucnosti se větší díl pozornosti přesune zase na hřiště.

Co nového mohou letos čekat návštěvníci na Nové Americe?

Odvedli jsme velký kus práce, která je patrná na první pohled. Abychom vše stihli do startu sezony, zahájili jsme práce už vloni na podzim a pokračovali v začátku roku. Už při příchodu do areálu golfistům neunikne, že jsme zrekonstruovali nádvoří, které má nový povrch. Vybudovali jsme odpočinkové zóny, dětské hřiště, rekonstruovalo se i venkovní posezení. V případě pěkného počasí tak golfisté mohou posedět venku, stejně tak v rámci turnajů mohou pořadatelé dekorovat ty nejúspěšnější pod širým nebem a v odpovídajících kulisách. Příchozí už zdálky zaregistrují i nové fasády na budovách.

Tím výčet novinek určitě nekončí.

Pravidelným návštěvníkům samozřejmě neuniklo, že se mnohé změnilo i v hlavní budově, rekonstrukcí prošla restaurační část, vznikla zde kavárna, zprovoznili jsme letní terasu, částečně jsou prostory vybaveny novým nábytkem. Osobně mám z proměny velmi dobrý pocit, myslím, že se nám podařilo docílit vzdušnějšího interiéru, a přitom mají hosté dostatek soukromí. Vstříc jsme vyšli lidem z obchodní sféry, kteří zde najdou důstojné zázemí pro pořádání seminářů či konferencí. Místnosti tomu určené mají nové podlahy i kompletně nový nábytek.

Co negolfisté, mysleli jste i na ně?

Ano, ani na ně jsme nezapomněli. Dámy snad ocení zprovoznění beauty salonu, sportovci obecně se mohou těšit na masážní salon. Z dalších novinek bych ve stručnosti připomenul alespoň vytvoření nové čistící zóny. Zrekonstruovali jsme kavárnu poblíž driving range. To všechno určitě ocení i negolfisté. Chceme, aby se u nás cítili dobře všichni bez rozdílu, což není možné bez kvalitní nabídky. Hráči musejí vidět, že jsou tu na prvním místě a že nepřešlapujeme na místě. Jdeme krok za krokem a snažíme se postupně zvyšovat úroveň nabízených služeb. Doufám, že se nám to daří.

Vzhledem k tomu, že disponujete hned třemi devítkami a okolí je štědré na další sportovní i mimosportovní aktivity, přímo se „vnucuje" možnost přivést sem hosty na víc než pouhý den.

To je pochopitelně naším cílem. Od počátku proto provozujeme i hotel s dostatečnou kapacitou míst. K dispozici jsou jednolůžkové i dvoulůžkové pokoje a apartmány pro náročnější klienty. Všechny prošly rekonstrukcí, což byl investičně nejnáročnější počin pro letošní rok. Pokoje jsme opatřili novým nábytkem i podlahami. Interiéry kompletně změnily tvář, jsou modernější, vzdušnější, světlé. Některé z pokojů lze propojit, takže vznikne dostatečně velký prostor pro rodinu s dětmi. Vzhledem k restauraci v resortu tak určitě dokážeme nabídnout ideální podmínky pro jednotlivce i rodiny, které se zde rozhodnou strávit několik dní.

Co další vize, plánujete i nějaké změny na hřišti.

Určitě ano. Už letos jsme upravili některá odpaliště, hudbou bližší či vzdálenější budoucnosti je vybudování devítijamkové akademie. Chceme přivést nové hráče a tomu musí odpovídat hřiště, služby i tréninkové možnosti. Ostatně kdo k nám jezdí pravidelně, vidí, co všechno se na hřišti mění. A kdo u nás ještě nebyl, toho na Nové Americe rádi uvítáme!

Převzato z časopisu GOLF 9/2014
Text: Petra Prouzová, foto: Josef Slezák


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...