cgf-konferencePoslední dvě sezóny vlily českému golfu do žil optimismus. Dobré výsledky přiváželi hráči z amerických univerzit, evropských i národních šampionátů. Rád by v tom pokračoval i nový národní kouč Staffan Johansson, který se ujal funkce počátkem roku. Proto má Česká golfová federace i letos stejně vysoké sportovní cíle. „Jedním z nich je, abychom ze čtyř výjezdů na mistrovství Evropy vytěžili alespoň dvě umístění v prvním výkonnostním flightu," uvedl ve středu na tiskové konferenci v Yard Resortu sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

Netajil se ani tím, že ČGF hodlá ještě více než v předchozím roce využívat tzv. Players Exchange program, který umožní mladým amatérkám starty na profesionálních turnajích ze série LET Access Series. Stejně jako loni ČGF totiž uspořádá turnaj LETAS, ovšem tentokrát na Konopišti. Do hry zasáhne velké množství domácích hráček, které změří síly s nadějnými Evropankami na hřišti Radecký.

Konopiště však nebude jediným hostitelem významné evropské akce na našem území. „Již příští týden se uskuteční na Kaskádě šestý ročník European Olympic Hopes Trophy pro hráče do 16 let, v červenci se do Česka vrátí po sedmi letech mistrovství Evropy chlapců do 18 let a vedle toho nás čeká sezóna plná domácích šampionátů," připomíná generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Počínaje příštím týdnem až do konce září bude tedy nejen na českých hřištích pořádně rušno. Národní výběry má na starosti švédský kouč Staffan Johansson, který s Českou golfovou federací začal spolupracovat už loni, nicméně až v letošní sezoně národní týmy osobně povede.

Renomovaný trenér, který v minulosti působil u reprezentačních týmů Islandu, Švédska i Finska, zůstane na blízku českým hráčům celý rok. Bude totiž působit v tuzemsku po celou sezónu, základnu bude mít na Albatrossu. Johansson naznačil, že by si co nejdříve přál útoky na medailové pozice na evropských šampionátech družstev.

Po několikaměsíční zkušenosti u národních týmů vidí v českých hráčích velký potenciál. „Všimnul jsem si českých juniorských hráčů a jejich dobrých výsledků už při působení v jiných reprezentacích. Jsou talentovaní, nadějní. Teď jde jen o to přetavit talent v ještě lepší výkony," říká Johansson.

Kouč ze severu absolvoval v přípravném období s většinou reprezentačních hráčů tři tréninkové kempy – dva v Turecku, jeden ve Španělsku. Na nich si pochvaloval zodpovědný přístup hráčů a druhý kemp dokonce označil jako nejlepší, který kdy absolvoval.

Jeho práci si pochvaluji samotní hráči, ale i sportovní ředitel ČGF Klikar, který je Švédovi z činovníků federace nejblíž. „Hlavní přínos Staffana spočívá v organizaci, plánování turnajové i přípravné sezóny, v individuálním přístupu. To do našeho Tréninkového systému vnáší nový impuls," libuje si Klikar.

Jak úspěšná nakonec bude sezóna z pohledu českého golfu a zda se podaří navázat na dobré výkony z předchozích dvou let, se ukáže až při skládání účtů na konci roku. V každém případě se český golf sune krůček po krůčku dopředu a v tomto trendu by měl pokračovat i letos.

„Už jen to, že po mistrovstvích Evropy a světa krouží kolem našich hráčů trenéři z amerických univerzit a že i v Evropě dosahujeme objektivně vynikajících výsledků, je pro mě neuvěřitelné. Ale je to známka toho, že sportovní úsek dělá svojí práci dobře," zhodnotil prezident ČGF Zdeněk Kodejš.

Zdroj: cgf.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...