NM CR2O sadu nejmladších republikových titulů bojovalo od pátku do neděle na Kunětické Hoře na 140 žáků a kadetů. První dva dny přinesly řadu vynikajících výkonů i překvapení. Do nedělního finálového kola postoupilo 63 hráčů a papíroví favorité se nakonec prosadili a potvrdili své předstartovní ambice.
Mezi kadety si sice Erik Palkovský (Beskydský GK) situaci hned zkraje kola trochu zkomplikoval, ale pak se chytil a dvěma birdie v závěru nepřipustil komplikace (76+72+75). Druhé místo podobným scénářem udržel Vojtěch Kostelka (GC Austerlitz), když na posledních pěti jamkách dal birdie hned tři (74+77+75). A na bronzovou příčku se (děleným) nejlepším kolem (77+79+74) vyhoupl Vojtěch Mitterwald (Prague City GC).

Na snímku šestice nových mistrů ČR s vedením šampionátu – zleva ředitel a hlavní rozhodčí Dalibor Procházka, předseda STK ČGF Aleš Libecajt, Gabriela Roberta Vítů, Karolína Kohoutová, Johanka Šteindlerová, Erik Palkovský, Jiří Zuska a Filip Ráža

Mezi kadetkami si pozici, i přes nejslabší kolo ze tří (77+74+81) – finálový flight vůbec zaostal za očekáváním a bral nakonec jen jednu medaili - pohlídala Johanka Šteindlerová (GC Erpet Praha), když tápala zejména na prvních jamkách. Druhou Natálii Pleyerovou (G&CC Mstětice) mohou mrzet chyby z prvního kola (86+75+77) – bez nich by se o titul ještě hodně bojovalo. Stabilními výkony (81+81+79) bronzový stupínek pro sebe získala Františka Luňáčková (GK Týn nad Vltavou).
Nejdramatičtější byl boj v kategorii starších žáků. Domácí Adam Čapek (GC Kunětická Hora, 74+76+76), lídr po druhém kole, nejprve prohospodařil náskok tří ran, aby pak výborným závěrem během tří jamek zlikvidoval deficit dvou ran a vynutil si rozehrávku. V ní ale rozhodl přebytek adrenalinu v jeho žilách a ani sebelepší záchranné práce nestačily na profesorský par Jiřího Zusky (GC Beřovice, 74+79+73), který se raduje z titulu. Na třetí místo poskočil po jediném podparovém výsledku celého turnaje (77+81+71) další domácí hráč Ondřej Lisý (GC Kunětická Hora).

Mezi staršími žákyněmi byl odstup prvních dvou hráček jen dvě rány, ovšem očekávané drama se nekonalo. Skvělým finálovým kolem (80+73+74) navýšila Karolína Kohoutová (GK Darovanský Dvůr) svůj náskok až na výsledných 9 ran, když druhá Kateřina Čermáková (KHG České Švýcarsko) po chybách uprostřed kola nedokázala zopakovat výkon z druhého kola. Třetí místo za vyrovnané výkony (81+80+79) patří domácí Blance Marešové (GC Kunětická Hora).
V nejmladších kategoriích si mezi chlapci svou pozici s přehledem (72+76+76) pohlídal Filip Ráža (Barbora GC) stejně jako druhé místo Hynek Groh (G&CC Prague, 76+79+85). Třetí místo se pak stalo kořistí Alana Kotula (Prague City GC, 81+84+82).
Drama podobné tomu u starších žáků předvedly mladší žákyně. Šťastnější nakonec byla Gabriela Roberta Vítů (RGC Mariánské Lázně, 80+83+79), když nejprve na 11. jamce jedním rázem (triple bogey proti birdie) přišla o do té doby kontrolované vedení, pak se do něj vrátila sérií parů a mohla si dovolit luxus pokaženého závěru (doble bogey a bogey). O ránu zpět nakonec zůstala obhájkyně z loňského roku Melánie Vendelbergerová (Sokrates G&CC, 86+79+78). Dělení třetího místa po druhém kole trhákem ve finále nedopustila a samostatnou bronzovou příčku obsadila Lucie Harcubová (GC Hradec Králové, 88+87+79).

Kompletní výsledky ZDE>>>

Zdroj: cgf.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...