il-graf-up-750Celkový počet golfistů na celém světě narostl na 66,6 milionu hráčů. Oproti 61 milionům golfistů před pěti lety se tak počet golfistů zvýšil o necelých šest milionů. A zájem o golf se nijak nezpomaluje. Zásluhu na tom má i fakt, že jeho obliba roste především mezi ženami.

Výzkum National Golf Foundation potvrdil, že žádný segment golfu od vypuknutí covidové pandemie v březnu 2020 nezaznamenal takový růst, jako v případě zvýšení zájmu o hru mezi ženami.
Vyjádřeno v procentech, podíl žen na golfových hřištích dosáhl 25% v roce 2021, zatímco před deseti lety to bylo 19%. Celých 35% z žen hrajících v roce 2021 golf bylo v juniorském věku. Vyjádřeno číslem, šlo o 1,1 milionu mladých golfistek. V roce 2000 to bylo pouze 15% dívek.

Zajímavé je i to, že golf oslovuje nejen hráčky bílé pleti. Více než čtvrtina z aktuálního počtu golfistek nejsou bělošky. Přitom před dvaceti roky činil podíl hráček jiné barvy pleti pouze 6 procent.

Podle výzkumu je rostoucí popularitu golfu mezi ženami částečně způsobena vznikem zábavních podniků jakými je Topgolf, kde dnes ženy tvoří 45%. Obrazně řečeno, do hry vstupují i různé ženské organizace, které propagují golf a pomáhají zvyšovat jeho oblibu především mezi mladou generací žen.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...