1 Cesky-KrumlovPřicházející jaro a hezké počasí stále více láká vyrazit ven na výlet nebo prodloužený víkend za památkami, krásnou přírodou a nevšedními zážitky. Jižní Čechy jsou pro to ideální destinací. Můžete zde propojit sport, kulturu, pobyt v přírodě, zábavu. A samozřejmě golf.

Golfové resorty jižních Čech využívají krásu a reliéf krajiny, která dává jednotlivým hřištím unikátní tvar a náročnost. Díky tomu spousta hráčů vybírá pro svůj sportovní zážitek právě tuto lokalitu. Není divu, že se celá řada prestižních golfových soutěží a turnajů pořádá právě zde.

5 BechyneGolf Resort Bechyně
Nejstarší devítijamkové hřiště v jižních Čechách naleznete 6 kilometrů od romantického městečka Bechyně. Celý areál je citlivě zasazen do přírodní památky Černické obory, kde jamky vedou částečně lesem. Nejen hráči golfu se mohou ubytovat přímo na hřišti v Residenci Golf s vlastní restaurací, která se ideálně hodí skupinám toužícím po klidném a exkluzivním pobytu.

Město Bechyně
Město je známé především výrobou keramiky. K významným památkám patří zámek a františkánský klášter a dále železobetonový obloukový most zvaný Bechyňská duha z roku 1928. V současné době je město vyhledávaným lázeňským centrem.
W: www.mestobechyne.cz

Tip na zážitek
Turistické informační centrum na náměstí v Bechyni nabízí komentované prohlídky města a okolí. Můžete si zde objednat komentovanou vyhlídkovou jízdu mikrobusem bechyňským starým městem, k unikátnímu empírovému řetězovému mostu u Stádlece či za selským barokem Soběslavsko-veselských blat.

3 Certovo-bremenoGolf Klub Čertovo břemeno
Pokud máte rádi romantiku, krásu jarní nebo podzimní přírody, hravá hřiště s příběhem a moderní architekturou, pak by ve vašem kalendáři neměla chybět návštěva Aleniny Lhoty nedaleko Tábora. Jiří Velden umístil zdejších 18 jamek do jihočeské krajiny s velkým citem a architekt Stanislav Fiala navrhl klubovnu, která získala ocenění „Stavba roku 2011". Již při příchodu do areálu poznáte, že zdejší „čertovský" areál je otevřen bez rozdílu všem. Rádi zde přivítají začínající golfisty, stejně jako ty, kteří už hře propadli definitivně.

Město Tábor
Historické centrum s romantickými křivolakými uličkami si dodnes uchovalo středověký charakter. Ve Staré radnici s jedinečným gotickým sálem dnes sídlí Husitské muzeum a najdete zde také vstup do středověkého podzemí. Mezi dominanty města patří hrad Kotnov s Bechyňskou bránou, kostel Proměnění Páně na hoře Tábor, zajímavý je i barokní poutní kostel v Klokotech. Ti, kteří se rádi baví a mlsají, ocení Muzeum čokolády a marcipánu.
W: www.visittabor.eu

Muzeum veteránů Janecký Chotoviny
Nablýskané historické vozy a motocykly, ale i předměty z domácnosti či zemědělské stroje z dob našich babiček. Dohromady je jich přes 80. To vše skrývá Muzeum Janecký přímo v Chotovinách. Mezi motocykly tu najdete zastoupení českých značek jako Jawa, ČZ, Simson, Pionýr, Tatran i dalších.
W: www.janecky.cz/veterani

Tip na zážitek
Vyzkoušejte si šavli z Pána prstenů nebo zbroj, kterou nosil na sobě Tom Cruise, to vše v největší filmové zbrojnici ve střední Evropě – středověkém skanzenu Housův mlýn. V místní krčmě ochutnáte středověké pokrmy i lahodný pěnivý mok.
W: www.housuvmlyn.cz/zbrojnice

6 Cesky-Krumlov-golfGolf Club Český Krumlov
Osmnáctijamkové golfové hřiště ve Svachově Lhotce nabízí originální jihočeskou kombinaci rovnějších i více zvlněných greenů. Hráči zde nemusí hrát první ranou 250 metrů – je to hřiště, kde rozhoduje rána do greenu, a bylo postaveno tak, aby i ti s vyšším hendikepem zahráli par častěji než na ostatních hřištích. Hráči i hosté jistě ocení, že přímo uprostřed hřiště stojí zrekonstruovaný hotel s kompletním wellness programem, minipivovarem, destilérkou a restaurací, kde čepují vlastní pivo Glokner.

Český Krumlov
Jedno z nejkrásnějších měst České republiky s architektonickým skvostem v podobě hradu a zámku. Světovým unikátem je zámecké barokní divadlo z počátku 17. století. Součástí zámku je také barokní zahrada, v jejímž středu se nalézá další evropský unikát – otáčivé hlediště. Křivolaké středověké uličky vnitřního města s původní gotickou a barokní zástavbou vybízejí k romantickým procházkám. Za návštěvu jistě stojí také nově zrekonstruovaný komplex krumlovských klášterů, Regionální muzeum, Egon Schiele Art Centrum a Museum Fotoateliér Seidel.
W: www.ckrumlov.info

Tip na zážitek
Pravým dobrodružstvím je plavba na voru po meandru řeky Vltavy, která vám nabídne netradiční pohled na město a zámek.

Golfový klub Hluboká nad Vltavou
Nádherné přírodní prostředí golfového resortu s úžasným výhledem na zámek Hluboká se rozprostírá na ploše 68 ha. Zahrát si můžete na osmnáctijamkovém mistrovském hřišti s parem 72 nebo na devítijamkovém veřejném hřišti, par 30. Hřiště je poseto záludnými vodními kanály, jezírky a písečnými bankry. K dispozici je také oboustranný a krytý driving range.
O víkendech zde probíhají golfové kurzy pro začátečníky i pokročilé pod vedením golfových profesionálů. Veškeré vybavení je možno zapůjčit na místě. Pořádá se zde nespočet golfových turnajů a golfových akademií pro skupiny i jednotlivce. Chcete si golf jen vyzkoušet a bojíte se na velké hřiště? K dispozici je vám driving range Švábův Hrádek v Českých Budějovicích (za Jihočeskou univerzitou).

Město Hluboká nad Vltavou
Kromě světoznámého zámku ze 13. století s rozsáhlým parkem stojí za návštěvu i Alšova jihočeská galerie nebo Zoo Hluboká.
W: www.hluboka.cz

Město České Budějovice
Metropole jižních Čech s dominující 72 metrů vysokou Černou věží, unikátním náměstím se čtvercovým půdorysem, v jehož středu je umístěna barokní Samsonova kašna. Zajímavou technickou památkou je Vodárenská věž.
W: www.budejce.cz

Holašovice – památka UNESCO
Nedaleko Českých Budějovic, se nachází vesnička Holašovice. Pro svůj unikátní soubor budov ve stylu tzv. selského baroka převážně z poloviny 19. století byla roku 1998 zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
W: www.holasovice.eu

Tip na zážitek
Krásné pohledy na okolní krajinu a romantický zámek Hluboká si užijete na výletu lodí z Hluboké do Českých Budějovic nebo do Týna nad Vltavou.
W: www.stezkavltavy.cz

4 MnichGolfresort Monachus
Kdysi tu stála osada jménem Mnich, po odsunu Němců to byl nepřístupný hraniční prostor. Teď se tu hraje golf na paloucích uprostřed lesa. Hřiště Mnich tvoří společně s devítijamkovým hřištěm Nová Bystřice Golfresort Monachus. Obě leží vedle sebe, asi 2 kilometry od centra Nové Bystřice. V Golfresortu Monachus najdete vše, co od golfového resortu čekáte – restauraci s prostornou terasou a výhledem na hřiště, golfový obchod nebo služby trenéra pro začátečníky i pokročilé hráče.

Rozhledna a lesopark U Jakuba
Rozhledna tyčící se na Havlově hoře (680 m n. m.) nabízí krásný výhled na krajinu České Kanady. V okolí rozhledny se nacházejí kaskády rybníků a nespočet žulových balvanů zajímavých tvarů, z nichž ten nejkurióznější nese název Ďáblova prdel.
W: www.ceskakanadazvysky.cz

Město Jindřichův Hradec
Město ležící na 15. poledníku je známé především komplexem gotického hradu a renesančního zámku. V Jindřichově Hradci naleznete také jeden světový unikát – největší lidový mechanický betlém na světě, tzv. Krýzovy jesličky. Model je celoročně k vidění v Muzeu Jindřichohradecka. Za návštěvu jistě stojí také Dům gobelínů.
W: www.jh.cz

Tip na zážitek
Aquashow ve sv. Floriánu je unikátní vodní fontána, která nabízí nádhernou podívanou na obrazce tvořené kapkami padající vody v kombinaci se světelnými efekty a videoprojekcí za doprovodu působivé hudby.

Golf Resort Písek
Mezi městy Písek a Strakonice se nachází na okraji obce Kestřany golfový resort Písek s osmnáctijamkovým hřištěm na místě původního ovčína. Celý areál je zasazen do prostředí na rozhraní lesů a polí, na jeho ploše se rozprostírá několik rybníků a je doplněn moderní klubovnou s kompletním zázemím a restaurací.

Město Písek
V Písku se nachází nejstarší most v České republice. Pochází ze 13. století a je téměř o sto let starší než pražský Karlův most. Dále můžete navštívit unikátní technické muzeum ve funkční vodní elektrárně z přelomu 19. století, možné je uspořádat exkurzi do Zemského hřebčince.
W: www.pisek.eu

Hrad Zvíkov
Gotický hrad Zvíkov se vypíná na skalnatém ostrohu nad soutokem Otavy a Vltavy. Můžete se odtud vydat výletní lodí na zámek Orlík.
W: www.hrad-zvikov.cz

Zámek Orlík
Své pojmenování zámek získal díky poloze vysoko na skále nad údolím Vltavy. Po vybudování vodní nádrže Orlík se nachází jen pár metrů nad její hladinou, přesto neztratil nic ze svého kouzla.
W: www.zamekorlik.cz

Gotické tvrze Kestřany
Soubor dvou gotických tvrzí a raně barokního zámku. V současné době jsou zde prováděny rekonstrukce a objekty jsou postupně zpřístupňovány veřejnosti.
W: www.kestrany.cz

Tip na zážitek
Ve stálé expozici písecké Sladovny se dozvíte více o technologii sladovnictví, které je „srdcem piva". Vstoupíte tak do „zlatých časů" písecké Sladovny a porozumíte sladovnictví, pivovarnictví a celé výrobě piva jako takové.
W: www.sladovna.cz

Exkurze do provozu elektrárny Orlík – strojovny a hráze – je možná po rezervaci na tel. čísle 737 506 950. V létě je možné absolvovat lodní výlet od zámku Orlík s následnou prohlídkou elektrárny a hráze.

Převzato z časopisu GOLF 4/2018

GOLF NA JIHU ČECH
Bechyně
Počet jamek: 9 | Par: 36
Délka (m): 2 869 (muži) | 2 582 (ženy)
Adresa: Golf Resort Bechyně, Sudoměřice u Bechyně 43, 391 65 Sudoměřice u Bechyně
Tel.: +420 777 213 474
Web: www.golf-bechyne.cz

Čertovo břemeno
Počet jamek: 18 | Par: 70
Délka (m): 5 001 (muži) | 4 702 (ženy)
Adresa: Golf Klub Čertovo břemeno, Alenina Lhota 5, 398 55 Jistebnice
Tel.: +420 775 913 338
Web: www.cebr.cz

Český Krumlov
Počet jamek: 18 | Par: 71
Délka (m): 5 027 (muži) | 4 378 (ženy)
Adresa: Golf Club Český Krumlov, Svachova Lhotka 6, 382 32 Mirkovice
Tel.: +420 606 754 570
Web: www.golfck.cz

Hluboká
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 5 786 (muži) | 5 082 (ženy)
Adresa: Golfový klub Hluboká nad Vltavou, nám. Čsl. armády 26 (hřiště je v ulici Sportovní), 373 41 Hluboká nad Vltavou
Tel.: +420 776 826 376
Web: www.golfhluboka.cz

Mnich
Počet jamek: 18 | Par: 73
Délka (m): 5 955 (muži) | 5 414 (ženy)
Adresa: Golfresort Monachus, Mnich 811, 378 33 Nová Bystřice
Tel.: +420 602 130 905
Web: www.golfmonachus.cz

Nová Bystřice
Počet jamek: 9 | Par: 31
Délka (m): 1 882 (muži) | 1 791 (ženy)
Adresa: Golfresort Monachus, Mnich 811, 378 33 Nová Bystřice
Tel.: +420 602 130 905
Web: www.golfmonachus.cz

Písek
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 5 621 (muži) | 5 048 (ženy)
Adresa: Golf Resort Písek, Kestřany 70, 398 21 Kestřany
Tel.: +420 724 576 976
Web: www.golfresortpisek.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...