cstymPrestižní evropská soutěž pro hráče do 16 let pod záštitou EGA – European Young Masters – se hrála od čtvrtka 26. do soboty 28. července už potřetí na hřišti Royal Balaton Golf Clubu. Český tým Klára Kaminská, Johanka Šteindlerová, Vítek Novák a Šimon Zach v Maďarsku vybojoval vynikající třetí místo.

Úterý 24. července – první tréninkový den. Myšák! Říkají mi myšák. Prý podle kreslené pohádkové postavičky, na jejíž jméno si nikdo naštěstí nemůže vzpomenout. Na snídani jsme byli první. V autě cestou na hřiště nikdo nemluvil. Vyhrávali Pink Floyd. Každý košík na drivingu a v 8:20 stojíme na prvním odpališti. Před námi Belgie, za námi Dánsko. Zkušenosti z let minulých předávají týmovým kolegům Šimon a Johanka. Na každém odpališti popisují nejlepší strategii na následující jamku. Sice dost fouká, přesto panuje dusné počasí. Jak už to ve cvičných kolech bývá, k vidění jsou rány skvělé, ale i ty, které se poněkud nepovedou. Nejvíc času trávíme na greenech. Ty jsou opravdu náročné. Jak svou členitostí, tak samozřejmě rychlostí, kterou si ani nedovolím odhadnout. Celkově je hřiště opravdu ve výborném stavu. Zatím však postrádáme na fervejích, nám tak dobře známé vzdálenosti.
Po dohrání kola naše kroky míří do cateringového stanu. Na řadě je zasloužený oběd. Během dvanácti kilometrové cesty na hotel hrozí reálné nebezpečí, že reprezentanti usnou. Rozutekli se do pokojů a tvrdím, že je nevzbudila ani bouřka, která se k Balatonu přihnala ve čtyři odpoledne. Skoro tři hodiny jsem nikoho z týmu neviděl, až v době večeře se opět všichni setkáváme. Po večeři je naplánována strategie hry pod Šimonovým vedením a tím končí asi nejklidnější den letošního European Young Masters.

Kompletní deník Aleše Libecajta najdete ZDE>>>

Text a foto: Aleš Libecajt, cgf.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...