Spilkova-Kam1Česká profesionálka Klára Spilková se ze soustředění v Anglii přesunula na druhý turnaj sezóny 2015 do Maroka. Lalla Meryem Cup se hraje od 26. do 29. března. Klára Spilková se tohoto turnaje účastní již po páté. Čtyřkolový turnaj se jako každý rok odehraje na hřišti Golf de l'Ocean. Par hřiště je 71 ran a dotace turnaje je pro letošní rok 450 000 EU. Mezi rozhodčími je take český sudí Michal Jon.

Před pěti lety Klára Spilková právě na tomto místě, zahájila svou profesionální kariéru jako členka Ladies European Tour. Při své premiéře tenkrát obsadila fantastické 7. místo, které je zatím v pořadí její třetí nejlepší výsledek na okruhu LET. Ten samý rok na tomto turnaji zvítězila Slovenka Zuzana Kamasová, která tento týden změní roli a na první jamku se postaví vedle Kláry Spilkové jako caddy.
Klára Spilková strávila před tímto turnajem pár dní v Anglii se svým coachem Keithem Williamsem. „Jsem velmi ráda, že jsem díky podpoře ČGF, mohla navštívit mezi turnaji Keithe v Anglii. Trénovali jsme od rána do večera. Počasí nám příliš nepřálo a zvlášť po návratu z Thajska a Číny byla obrovská zima." hodnotí Klára Spilková.
„Do Maroka jsem přiletěla v neděli večer. V pondělí jsem si trochu odpočinula a po obědě vyrazila na hřiště, kde jsem se sešla s moji caddy a psychickou podporou Zuzkou. Daly jsme lehký trénink a oběhly devět jamek. Včera jsme celý den trénovali, bohužel po obědě bylo nemožné trénovat, protože foukal vítr 50km/h. Dnes jsem byla na hřišti brzy ráno, vítr byl ještě silnější, ale zvládly jsme to. V Anglii jsem strávila tři dny tvrdým tréninkem, kde jsem hlavně pracovala na věcech, které mi v Číně nešly. Proto jsem začátkem týdne trochu odpočívala, chodila na masáže a regenerovala. Mám ze své hry velice dobrý pocit a už se moc těším na zítřejší první kolo." napsala Spilková z Maroka.

Text a foto: Monika Dvořáková, klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...